Partner serwisu
06 września 2022

Klucz Sukcesu dla NCBR

Kategoria: XXIV Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Podczas wieczornej Gali Energetyki na XXIV Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW Wydawnictwo BMP tradycyjnie przyznało statuetkę "Klucz Sukcesu", wręczaną osobom bądź firmom szczególnie zaangażowanym w rozwój energetyki w Polsce.

Klucz Sukcesu dla NCBR

W tym roku statuetka powędrowała do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju za pracę na rzecz energetyki a w szczególności koordynację programu Bloki 200+. Klucz Sukcesu z rąk Prezesa Zarządu Wydawnictwa BMP, Adama Grzeszczuka, odebrał Dyrektor Wojciech Racięcki z NCBR a laudację (opublikowaną poniżej) przygotował i wygłosił Andrzej Legeżyński, Prezes Zarządu, PGE GiEK S.A..

Laudacja

Szanowni Państwo,

Przypadł mi zaszczyt wygłoszenia laudacji do prestiżowego wyróżnienia „Klucz Sukcesu”, które w tym roku za pracę na rzecz rozwoju polskiej energetyki i w szczególności za Program Bloki 200+ otrzymuje…. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju!

NCBR ma istotny wpływ na kształtowanie krajobrazu innowacji w Polsce. W bieżącym roku Narodowe Centrum Badań i Rozwoju obchodzi także jubileusz 15-lecia. Na przestrzeni tych lat Agencja zdobyła ogromną ekspercką wiedzę i doświadczenie, które pozwalają jej efektywnie wspierać innowacyjność w oparciu o prace badawczo-rozwojowe. NCBR to partner w realizacji strategicznych dla biznesu i kraju projektów.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna czerpie z tych doświadczeń, bo Narodowe Centrum Badań i Rozwoju to także wieloletni partner naszej spółki. Bardzo cenimy sobie tę współpracę, dzięki której możemy realizować wiele istotnych, innowacyjnych programów technologicznych.

Jednym z przełomowych dla polskiej elektroenergetyki programów, mógłbym powiedzieć także, że wręcz wizjonerskich, był zrealizowany dzięki NCBR Program Bloki 200+, który z sukcesem zakończyły: konsorcjum Polimeksu Mostostalu, konsorcjum Rafako i samodzielnie firma Pro Novum. Dziś w dobie transformacji energetycznej, wypracowane w programie rozwiązania są szczególnie cenne, a dla bezpieczeństwa systemu energetycznego niezwykle istotne. Choć Program był realizowany w trudnym okresie panującej w Europie pandemii COVID-19, powodując zmiany terminu wykonania poszczególnych faz programu, nie przeszkodziło to w osiągnięciu wyników, które wpłyną na zabezpieczenie mocy.

Szanowni Państwo,

prestiżową statuetkę „Klucz Sukcesu” dla Narodowego Centrum Badań i Rozwoju za Program Bloki 200+ przekazuję na ręce Wojciecha Racięckiego, Dyrektora Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami i składam serdeczne gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ