Partner serwisu
22 listopada 2023

Otwarcie XVI Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce

Kategoria: XVI Konferencja Naukowo-Techniczna Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce

230 uczestników, 5 paneli tematycznych, 36 prelegentów i 22 stoisk wystawienniczych. W Licheniu rozpoczęła się 16. edycja Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce.

Otwarcie XVI Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce

Wydarzenie otworzył prezes BMP, Mateusz Grzeszczuk:

Chciałbym państwa serdecznie przywitać na 16. edycji Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce. Jestem niezwykle szczęśliwy, że kolejny rok z rzędu możemy spotkać się w Licheniu –  przekazał prezes BMP.

Następnie głos zabrał Adam Grzeszczuk, właściciel BMP, który w skrócie podsumował 30-letnią działalność firmy oraz przedstawił najważniejsze wyzwania, przed którymi stoi sektor energetyczny.

 

Program wydarzenia

Prezes BMP zaprezentował również agendę 16. edycji konferencji, w której znalazły się m.in. panele tematyczne:

  • W czasach zmian i wielkich inwestycji
  • Energetyka nowoczesna. Nowoczesne utrzymanie ruchu
  • Jak skutecznie przejść transformację. Eksploatacje i modernizacje
  • Miks paliwowy a UR dziś i w przyszłości

Drugiego dnia konferencji odbędzie się także debata: „Jak zmienia się energetyka? Odchodzenie od bloków węglowych w Polsce", której moderatorem będzie Jacek Janas, Członek Zarządu ds. Operacyjnych, Enea Elektrownia Połaniec SA.

 
Honorowy gospodarz

Zgodnie z tradycją, rolę Honorowego Gospodarze pełni ZE PAK SA.

Przyszło nam żyć w ciekawych czasach jeśli chodzi o energetykę. Kwestie, które kiedyś nie przechodziły nam przez myśl, dziś musimy zaakceptować i podążać z duchem czasu  - zaznaczył wiceprezes zarządu ZE PAK S.A., Zygmunt Artwik. - Jeśli chodzi o ZE PAK, przyjeliśmy strategię, że odchodzimy od węgla. Całkowicie uda nam się zrealizować ten cel już w kolejnym roku. Stawiamy na nową strategię, bazującą na odnawialnych źródłach energii - dodał.

 

Patronat Naukowy

Oddział Techniki Cieplnej „ITC” w Łodzi prowadzi działalność w zakresie wykonywania badań naukowych, prac rozwojowych, wdrożeniowych, usługowych i wytwórczych, ekspertyz i wydawania opinii na potrzeby sektora energetycznego.

Myślę, że rozwiązania, nad którymi pracujemy w Instytucie sprawią, że niejednokrotnie spotkamy się jeszcze w Licheniu. Życzę państwu owocych obrad i udanego wieczoru - podsumowała dr inż. Joanna Kopania, przedstawicielka Instytutu Energetyki o/Techniki Cieplnej "ITC" w Łodzi


 

XVI Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce odbywa się w dniach 22-23 listopada 2023 r. w Licheniu. Organizatorem spotkania jest BMP Sp. z o.o. Rolę Honorowego Gospodarza pełni ZE PAK S.A.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ