Partner serwisu
04 czerwca 2024

Trwa Konferencja Zarządzanie Przedsiębiorstwem Ciepłowniczym w Łodzi

Kategoria: Zarządzanie Przedsiębiorstwem Ciepłowniczym

„Połączenie sił to początek; trzymanie się razem to postęp; wspólna praca to sukces.” – tym cytatem Henry’ego Ford'a prezes BMP Mateusz Grzeszczuk otworzył konferencję Zarządzanie Przedsiębiorstwem Ciepłowniczym. To nowy projekt firmy BMP dedykowany kadrze menadżerskiej przedsiębiorstw energetyki cieplnej.

Trwa Konferencja Zarządzanie Przedsiębiorstwem Ciepłowniczym w Łodzi

Przed spółkami ciepłowniczymi stoi dziś wyzwanie odmienianej przez wszystkie przypadki transformacji energetycznej, która pokrywa się z innymi zmianami, jakie wpływają na niezwykłą dynamikę dzisiejszego świata. Sztuczna inteligencja, nowe pokolenia pracowników wchodzących na rynek, ewolucje kompetencji menadżerskich… – wyzwań dla liderów w polskich PEC-ach nie brakuje. To między innymi dlatego, po rekordowym frekwencyjnie Wiosennym Spotkaniu Ciepłowników (850 osób), firma BMP po raz pierwszy postanowiła zaprosić przedstawicieli branży na konferencję bardziej „kameralną”, mocno merytoryczną, skierowaną do kadry zarządzającej spółkami ciepłowniczymi.


I technicznie, i „miękko”

Jak podkreślił jeden z pierwszych prelegentów, siłą konferencji BMP jest umiejętne łączenie tematów technicznych, „twardych” z tymi „miękkimi”, związanymi m.in. z zarządzaniem personelem. Program łódzkiej konferencji również został tak zbudowany.

W panelu wprowadzającym poruszono m.in. tematy dotyczące strategii transformacji energetycznej małych i średnich PEC-ów (referat Janusza Mazura) oraz poszukiwano odpowiedzi na pytanie: jak i jaką organizację dziś budować? Jak przygotować przedsiębiorstwo na zieloną transformację? (wystąpienie Małgorzaty Woźniak z kancelarii Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k.). Zaprezentowano także nowe narzędzia wspomagające efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem ciepłowniczym (Wojciech Stefaniak, UNISOFT Sp. z o.o.), mówiono również o chemicznych zabezpieczeniach sieci ciepłowniczych i układów grzewczych (Tomasz Biliński, Epuro Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością). Ciekawym zakończeniem panelu był referat o budowaniu marki PEC-u na rynku lokalnym (Zbigniew Krzysztyniak, MPEC Kraków).

Kolejne panele poświęcone są zarządzaniu w zmiennym otoczeniu oraz zarządzaniu bezpieczeństwem. W drugiej części konferencji przygotowano także WYKŁAD SPECJALNY: „Techniki i metody wdrażania zmian w spółkach w trudnym świecie VUCA i BANI”, który poprowadzi dziennikarz, coach i mówca Marek Skała.

W ramach Akademii BMP – temat: „Świat w 2024. Szanse, zagrożenia, wyzwania dla Polski i krajowej gospodarki w kontekście sytuacji geopolitycznej” przybliży Tomasz Orłowski z Krakowskiej Akademii Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

***

Organizatorem Konferencji Zarządzanie Przedsiębiorstwem Ciepłowniczym, która odbywa się 4-5 czerwca 2024 r. w Łodzi, jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma "Kierunek Energetyka" i portalu kierunekENERGETYKA.pl.

 

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ