Partner serwisu
05 lipca 2024

Kosmiczna transformacja - zielony kosmos

Kategoria: XXVI Sympozjum Naukowo-Techniczne ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2024

Jarosław Juszkiewicz, autor wielu serii audycji popularno-naukowych nominowany do nagrody Grand Press, wygłosi referat specjalny 2 września w Bełchatowie.

Kosmiczna transformacja - zielony kosmos

Astronautyka, jak wiele dziedzin codziennego życia, przechodzi transformację energetyczną. Okazuje się jednak, że technologie kosmiczne nawiązywały do wielu współcześnie używanych pojęć, takich jak: recykling, ekologiczne pozbywanie się odpadów czy świadome zużywanie wody, już kilka dekad temu. Wiele współczesnych technologii, wykorzystywanych w transformacji energetycznej na Ziemi, narodziło się w laboratoriach przygotowujących technologie kosmiczne. W jaki sposób korzystamy z nich dzisiaj? Czy coraz częstsze starty rakiet podnoszą w znaczący sposób ilość CO2 w atmosferze? Jak astronautyka zmienia nasze codzienne życie? Odpowiedzi na te pytania będzie szukał dziennikarz naukowy Radia 357 oraz pracownik Planetarium Śląskiego - Jarosław Juszkiewicz. Swoim referatem otworzy XXVI Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2024.

Jarosław Juszkiewicz - dziennikarz radiowy i lektor. Autor wielu serii audycji popularno - naukowych. W 2023 roku nominowany do nagrody Grand Press. Jego podcast „Kieruj się w kosmos” wyprodukowany dla EmpikGO od ponad pół roku znajdował się na Liście Bestellerów EMPIKU. Pomysłodawca kanału „Kieruj się na południe” mającego ponad 100 tysięcy subskrybentów. Od 2022 roku pracuje w zespole Radia 357, gdzie tworzy podcasty i cotygodniową audycję „Rzecz Technologiczna.” Rzecznik Prasowy Planetarium Śląskiego w Chorzowie, od 2018 roku Ambasador Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice.


***

Organizatorem XXVI Sympozjum Naukowo-Technicznego ENERGETYKA BEŁCHATÓW, które odbędzie się 2-4 września 2024 r. w Bełchatowie, jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma "Kierunek ENERGETYKA" i portalu kierunekENERGETYKA.pl.

fot. zasoby autora
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ