Partner serwisu
19 maja 2015

Obietnica Pandory [ZOBACZ ZWIASTUN FILMU]

Kategoria: Aktualności

Głośny film w reżyserii nominowanego do Oscara dokumentalisty Roberta Stone’a. Skojarzenia z bronią masowego rażenia oraz tragedia w Fukushimie sprawiły, że dla wielu ludzi pojęcie energetyki jądrowej stało się synonimem lęku i globalnego zagrożenia. Co jeśli takie opinie są bezpodstawne – czy potrafimy pozbyć się uprzedzeń? Czy źródło energii, które budzi tyle obaw, w rzeczywistości może być jedynym ratunkiem przed katastrofą klimatyczną?

Obietnica Pandory [ZOBACZ ZWIASTUN FILMU]

Przyjęty entuzjastycznie na festiwalu Sundance i na innych najważniejszych przeglądach kina niezależnego film Roberta Stone’a stał się impulsem do dyskusji na temat wpływu elektrowni jądrowych na środowisko naturalne. Reżyser przygląda się osobistym historiom znanych ekologów, którzy radykalnie zmienili swoje stanowisko wobec energetyki jądrowej i walczą obecnie o jej rozwój. Stone zabiera widza w podróż, śledząc proces przemiany głównych bohaterów i analizując fakty oraz mity związane z tym sposobem wytwarzania energii elektrycznej.

„Obietnica Pandory” to wykraczająca poza schemat opowieść o procesie kształtowania się przekonań, która wprowadza widzów w trwającą obecnie debatę społeczną na temat znaczenia energii jądrowej. 24 lutego 2015 r. w kinach studyjnych w wybranych miastach w Polsce odbędą się pokazy otwarte filmu. Projekcje będą elementem programu edukacyjno-informacyjnego „Świadomie o Atomie”, prowadzonego przez PGE EJ 1 – spółkę odpowiedzialną za budowę pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Celem programu jest przekazywanie rzetelnej i przystępnej wiedzy na temat energetyki jądrowej, umożliwiającej wyrobienie sobie własnej opinii w tej sprawie. Pokazy otwarte filmu w Warszawie, Krakowie i Szczecinie organizowane są pod patronatem medialnym Naszego Miasta.

Źródło: PGE EJ 1sp. z o.o.

fot. freeimages

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ