Partner serwisu
20 czerwca 2016

Wiceminister Kurtyka: Elektromobilność będzie jednym z kół zamachowych rozwoju polskiej gospodarki

Kategoria: Aktualności

– Zainicjowany przez ME projekt wsparcia elektromobilności to szansa na rozwój dla polskiego przemysłu, nauki oraz narzędzie wzmacniana wzrostu gospodarczego – powiedział podsekretarz stanu w ME Michał Kurtyka podczas konferencji Impact 2016 która odbyła się 16 czerwca 2015 r. w Krakowie.

Wiceminister Kurtyka: Elektromobilność będzie jednym z kół zamachowych rozwoju polskiej gospodarki

Wicemnister Kurtyka podkreślił, że projekt zakładający, że do 2020 r. po polskich drogach jeżdzić będzie milion samochdów elektrycznych a także koncepcja elektryfikacji transportu publicznego to przedsięwzięca, które mają kluczowe znaczenie jeśli chodzi o wzrost innowacyjności polskiej gospodarki. - W 2020 r. co czwarty samochód na świecie będzie elektryczny. Dlatego już dziś pracujemy nad stworzeniem do warunków rozwoju tego sektora - powiedział. - Dla Polski to nie tylko szansa na dogonienie, ale również wyprzedzenie światowych trendów - ocenił. Dodał, że realizacja tych projektów wymaga ścisłej współpracy w ramach rządu.

Podsekretarz stanu w ME zaznaczył, że resort energii prowadzi kompleksowe działania nad stworzeniem warunków dla intensywnego rozwoju elektromobilności - Chcemy być częścią światowego przemysłu pojazdów elektrycznych i stymulować powstanie nowego rynku w Polsce - podkreślił. - Obserwujemy tendencje, śledzimy trendy technologiczne i analizujemy nowe modele biznesowe. Wspieramy również powołanie Centrum Elektromobilności które m.in ma rozwijać deobre praktyki współpracy biznesu z naukąw tym obszarze - dodał. Przypomniał, że do końca roku ma powstać Fundusz Elektromobilności który ma zapewnić wsparcie rozowju tego innowacyjnego sektora.

 Źródło i fot.: ME

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ