Partner serwisu
05 lipca 2016

Minister Tchórzewski: Rynek mocy to najlepsze rozwiązanie systemowe dla polskiej energetyki

Kategoria: Rynek energii

- W celu zapewnienia ciągłości i stabilności dostaw energii dla wszystkich odbiorców w Polsce w długiej perspektywie, planujemy wprowadzenie rynku mocy. Jego kluczowym zdaniem będzie stworzenie zachęt do podejmowania decyzji inwestycyjnych i modernizacyjnych - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji pt. „Rynek mocy - konsultacje rozwiązań funkcjonalnych", która odbyła się 4 lipca 2016 r. w Ministerstwie Energii.
 

Minister Tchórzewski: Rynek mocy to najlepsze rozwiązanie systemowe dla polskiej energetyki

Minister Tchórzewski zwrócił uwagę, że rynek energii w chwili obecnej jest zakłócony systemami wsparcia OZE. – Stawia tym samym w trudnej sytuacji elektrownie konwencjonalne, które decydują o bezpieczeństwie pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego – dodał. Podkreślił również, że trwanie w obecnym modelu rynku energii może spowodować pogłębianie się problemu z wystarczalnością mocy, co w efekcie mogłoby prowadzić do uzależnienia Polski od importu energii z zagranicy.

Pełnomocnik Rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski zauważył z kolei, że dzięki rozwiązaniu, jakim jest rynek mocy, wsparcie uzyskają krajowe moce wytwórcze. – To bardzo ważny element polskiej strategii, utrzymania generacji energii będącej w naszej dyspozycji – zauważył.

Więcej zobacz TUTAJ.

źródło: ME

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ