Partner serwisu
11 lipca 2016

EDF i wytwórnia lodów Comaker nawiązują globalne partnerstwo. Jakie płyną z niego korzyści?

Kategoria: Rynek energii

Hiszpańska filia EDF Fenice - EDF Fenice Iberica - specjalizująca się w dostawie usług energetycznych dla przemysłu oraz lider branży spożywczej - producent lodów ICFC - podpisali umowę o świadczenie usług energetycznych w celu optymalizacji i redukcji emisji CO2. Strategiczna współpraca przez najbliższe 10 lat zapewni walenckiej spółce ICFC (wcześniej AVIDESA) dostarczanie kompleksowych usług energetycznych oraz poprawę konkurencyjności, redukując do minimum wpływ na środowisko.

EDF i wytwórnia lodów Comaker nawiązują globalne partnerstwo. Jakie płyną z niego korzyści?

W odpowiedzi na problemy przemysłu energetycznego EDF Fenice rozwinęło model Globalnego Partnerstwa Energetycznego (Global Energy Partnership Model) bazujący na optymalizacji zarządzania aktywami energetycznymi, usługach konsultingowych oraz gwarancji oszczędności, realizowanych poprzez inteligentne rozwiązania efektywnościowe, odpowiednio dopasowane do potrzeb klienta.

Umowa ta jest zwieńczeniem roku owocnej współpracy pomiędzy spółkami, podczas którego to EDF Fenice Iberica dostarczała media i świadczyła usługi zarządzania i utrzymania aktywów energetycznych oraz usługi inżynieryjne w ramach «Globalnego Planu Energetycznego» ICFC. Zgodnie z postanowieniami niedawno umocnionej współpracy, EDF Fenice Iberica będzie zajmować się zarządzaniem aktywami energetycznymi spółki ICFC.

ICFC jest liderem w branży spożywczej, każdego dnia w wytwórni produkuje się ok. 6 milionów lodów dla znanych marek - zarówno na rynek krajowy jak i międzynarodowy. Dzięki temu sojuszowi ICFC umocni swoją strategię środowiskową, opartą o kontrolę zasobów i zoptymalizowane zarządzanie odpadami. Ze swojej strony hiszpańska filia EDF Fenice umocni swoją pozycję w Grupie jako Globalny Partner Energetyczny dla kluczowego gracza sektora spożywczego, który jest najważniejszym sektorem przemysłowym w Hiszpanii i filarem gospodarki narodowej.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ