Partner serwisu
13 lipca 2016

Veolia nowym operatorem miejskiej sieci ciepłowniczej w Trzebini

Kategoria: Ciepłownictwo

Veolia Południe Sp. z o.o. należąca do grupy Veolia term podpisała 20-letni kontrakt z miejską spółką Usługi Komunalne Trzebinia, poczynając od czerwca 2016 r., na obsługę miejskiej sieci ciepłowniczej
na południu Polski.

Veolia nowym operatorem miejskiej sieci ciepłowniczej w Trzebini

System obejmuje 12 km sieci oraz 20 węzłów cieplnych. Ciepło dostarczane jest do miejskiej sieci ciepłowniczej  (msc) z Elektrowni Siersza, należącej do Tauron Wytwarzanie, a Veolia Południe gwarantuje dystrybucję ciepła do odbiorców końcowych. Trzebina liczy 16 000 mieszkańców, przy czym 50% gospodarstw domowych zostało podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej .

Veolia zmodernizowała m.s.c. w celu zmniejszenia strat ciepła o 30%, co pozytywnie wpływa  na środowisko
w postaci zmniejszenia emisji CO2 oraz pyłów.

- Veolia posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie współpracy z gminami, zapewniając bezpieczne i przyjazne dla środowiska ciepło na rzecz społeczności lokalnych. Dzięki kontraktowi, zawartemu z spółką Usługi Komunalne Trzebinia, zwiększymy naszą obecność w miastach średniej wielkości. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu doświadczeniu, współpraca ta okaże się korzystna dla wszystkich stron – mówi Gérard Bourland, Dyrektor Generalny grupy Veolia w Polsce.

-  Veolia jest naszym zaufanym partnerem biznesowym od wielu lat. Nasza współpraca rozpoczęła się od dostaw ciepła w mieście Trzebinia. Poziom zadowolenia z usług świadczonych przez Veolię doprowadził do podpisania umowy dzierżawy sieci ciepłowniczej na drugą część sieci. Nowe inwestycje przyczynią się do poprawy jakości powietrza w mieście poprzez zwiększenie wydajności sieci i zmniejszenie poziomu strat. Polecam Veolię jako rzetelnego i kompetentnego partnera dla miast w całej gamie dostaw ciepła – dodał Adam Adamczyk, Burmistrz Trzebini.

źródło: Veolia 
fot. 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ