Partner serwisu

Marcin Wasilewski

Kategoria: XVIII Sympozjum Energetyka Bełchatów

Dyrektor Wykonawczy ds. Energetyki PKN ORLEN S.A. weźmie udział w FORUM ENERGETYCZNYCH.

Marcin Wasilewski

Stworzył i od kilku lat rozwija Segment Energetyki w ramach Grupy Kapitałowej PKN ORLEN. Odpowiada m.in za przygotowanie dwóch projektów bloków gazowo-parowych o mocy ponad 1000 MWe, kompleksowy program modernizacji obecnych aktywów w GK, utrzymanie ruchu, rozwój oraz zarządzania efektywnością energetyki, obrót energią. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu złożonym i wielo-kulturowym zespołem w ramach największej w CEE Grupy Kapitałowej

Absolwent Florida Atlantic University (USA) ze specjalizacją w zarządzaniu. W 2006 r. uzyskał tytuł MBA na University of Bradford (Wielka Brytania). Ukończył studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej, MEL.

W latach 2006-2008 był członkiem Rady Nadzorczej AB ORLEN Lietuva oraz do 2007 r. trzech innych spółek z Grupy Kapitałowej ORLEN.

Związany zawodowo z PKN ORLEN od 2006 r. W latach 2011-2015 pełnił funkcje Prezesa spółek Baltic Spark Sp. z o.o. oraz Baltic Power  Sp. z o.o. Od 2015 r. jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Baltic Power Sp. z o.o.

Fot. PKN ORLEN S.A.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ