Partner serwisu
09 marca 2017

Koniec kryminalnych zagadek

Kategoria: Ciepłownictwo

Od 6 marca 2017 r. studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu korzystają ze specjalistycznego Laboratorium Kryminalistycznego. ECO jako partner Uniwersytetu Opolskiego i dostawca ciepła systemowego do budynków Uniwersytetu wsparła tę innowacyjną inicjatywę dydaktyczną, finansując zakup narzędzi niezbędnych do jej wyposażenia.

Koniec kryminalnych zagadek

Na wyposażeniu pracowni znajdzie się między innymi kolumna reprodukcyjna umożliwiająca precyzyjną fotografię materiału dowodowego oraz świetlówka emitująca promieniowanie ultrafioletowe (UV), dzięki której można odkryć niewidoczne normalnie ślady, które często decydują o rozstrzygnięciu śledztwa. W środku znajdziemy też walizkę kryminalistyczną, która posiada w swoim wnętrzu wszystko, co potrzebne do zabezpieczania miejsca potencjalnego zdarzenia. Z kolei pędzle daktyloskopijne ferromagnetyczne, z puchu marabuta czy włókna szklanego wraz ze specjalistycznymi proszkami, pozwolą na ujawnienie śladów, które miały pozostać nieujawnione. Pracownia dysponuje również sprzętem pozwalającym na zabezpieczanie elektronicznych środków dowodowych oraz ich odpowiednią analizę za pomocą specjalistycznego oprogramowania.


Dzięki tak kompleksowemu wyposażeniu pracowni przyszli absolwenci UO mają możliwość poznania istoty kryminalistyki od etapu pozyskania pierwszych informacji, planowania i ewaluacji śledztwa, aż do poznania tajników pracy laboratoryjnej biegłych z różnych dziedzin.


Dzięki Laboratorium opolscy studenci zainteresowani problematyką prawa zyskali możliwość praktycznego rozwijania projektów badawczych, a sam Uniwersytet Opolski zwiększył swoją konkurencyjność i rozpoznawalność na tle ośrodków naukowych z Katowic i Wrocławia.

Źródło i fot.: ECO

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ