Partner serwisu
24 kwietnia 2017

Wiosenne Spotkanie Ciepłowników rozpoczęte!

Kategoria: XXIV Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

Podczas trzech dni konferencji uczestnicy będą mogli posłuchać referatów, przyjrzeć się dyskusji podczas dwóch debat i w końcu udać się na wycieczkę techniczą do Ciepłowni w Szaflarach.

Wiosenne Spotkanie Ciepłowników rozpoczęte!

– Każda jednostka posiadająca moc osiągalną nie mniejszą niż 2MW brutto, ma obowiązek zgłoszenia się do certyfikacji ogólnej.  W przypadku niewywiązania się z tego obowiązku, właściciel tej jednostki będzie podlegał karze wymierzonej przez Prezesa URE – poinformował Damian Komar, starszy specjalista rynku mocy z Ministerstwa Energii podczas referatu wprowadzającego.

Po wstępie dotyczącym ogólnych założeń rynku mocy, specjalista z Ministerstwa Energii przybliżył jak ten projekt może wpłynąć na ciepłownictwo.

– Rynek mocy może być szansą dla kogeneracji. Przeprowadzane będą cztery aukcje dodatkowe na kwartały roku dostaw, co stwarza krzystne warynki do uczestnictwa źródeł kogeneracji o zmiennej rocznej charakterystyce produkcji energii elektrycznej – powiedział Damian Komar. – Wprowadzono możliwość dzielenia oferowanej mocy na aukcję główną i na aukcje dodatkowe – dodał.

Wypowiedzi pochodzą z referatu wygłoszonego w ramach XXIV Wiosennego Spotkania Ciepłowników (24-26 kwietnia 2017 r., Zakopane), którego organizatorem jest BMP – wydawca magazynu Energetyka Cieplna i Zawodowa oraz portalu kierunekenergetyka.pl.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ