Partner serwisu
19 maja 2017

Klient na pierwszym miejscu

Kategoria: XXIV Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

– Na cenę ciepła musimy patrzeć z perspektywy klientów. Biorąc pod uwagę siłę nabywczą to ciepło w Polsce, nie jest wcale takie tanie i to niezależnie od źródła– powiedział Piotr Górnik, dyrektor ds. energetyki cieplnej Fortum podczas debaty na Wiosennym Spotkaniu Ciepłowników w Zakopanem.

Klient na pierwszym miejscu

Obecnie ciepło systemowe jest pierwszym wyborem dla nowych inwestycji budowlanych (jeśli jest możliwe). – Jest to najbardziej efektywne rozwiązanie. Oczywiście tam gdzie nie ma takiej możliwości potrzebne są alternatywy.  Najlepiej, by były to również rozwiązania ekologiczne, choć na razie są one jeszcze stosunkowo drogie – powiedział Piotr Górnik.

Wybiegając w przyszłość dyrektor z Fortum powiedział, że bardzo ciężko przewidzieć jak będzie rozwijać się ciepłownictwo rozproszone. Jeśli chodzi o ciepło systemowe to stwierdził, że na jego kształt będzie miało wpływ kilka różnych aspektów. – Kierunki i strategie kreowane przez Komisję Europejską to jedno, regulacje krajowe to drugi ważny czynnik. Natomiast nowe technologie mogą całkowicie zmienić zasady gry i to jak będziemy ciepłownictwo  postrzegać – poinformował Górnik. – Przedsiębiorstwa będą musiały skupić się na tym, czego oczekuje klient i dostosować do niego swoją ofertę. Najważniejsze, w tym wszystkim jest aby rynek ciepła nie był ograniczany ale aby pozwalać na jego rozwój – skonkludował Piotr Górnik, dyrektor ds. energetyki cieplnej Fortum.

 

Wypowiedź pochodzi z debaty podczas konferencji Wiosenne Spotkanie Ciepłowników 2017 w Zakopanem

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ