Partner serwisu

Dzień drugi

Kategoria: VII Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce

Drugi dzień Konferencji Naukowo-Technicznej „Ochrona Środowiska w Energetyce 2012”, która odbyła się już po raz siódmy, zdominowała tematyka związana z energetyką gazową i biomasą.

Dzień drugi

    Spalanie biomasy nie zawsze musi oznaczać korzyści dla środowiska – kontrowersyjny pogląd prof. Stefana Postrzednika z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, którym zakończył swoje wystąpienie w drugim dniu konferencji, wywołał ożywioną dyskusję. Na zakończenie uczestnicy obradujący mieli możliwość zwiedzenia Elektrowni Jaworzno II, gdzie specjaliści opowiedzieli o powstającym tam bloku biomasowym.

    –  Jeżeli mamy do wyboru: możliwość spalania biomasy – albo paliwa klasycznego – raczej nie należy pochopnie decydować się na spalanie biomasy, chyba że paliwo klasyczne zacznie być trudno dostępne – tym wnioskiem zakończył swoją prezentację prof. Stefan Postrzednik z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, wskazując, że spalanie biomasy nie zawsze wiąże się z korzyściami dla środowiska, a jedynie z oszczędnościami, jakie dają pozyskiwane tą drogą certyfikaty.

    Stwierdzenie profesora wywołało gorącą dyskusję, a zainteresowani biomasowymi inwestycjami mogli zapoznać się z realizacją tego typu przedsięwzięcia na własne oczy dzięki wycieczce technicznej do Elektrowni Jaworzno II.

jj

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ