Partner serwisu

Modernizacja „4”

Kategoria: Ciepłownictwo

W MPEC-Włocławek energia cieplna jest wytwarzana w ciepłowni spółki, która jest wyposażona w 8 jednostek kotłowych. Urządzenia produkcyjne przedsiębiorstwa charakteryzują się zainstalowaną mocą cieplną na poziomie 173 MW3.

Modernizacja „4”

     Podstawowymi urządzeniami wytwarzającymi ciepło w spółce są kotły węglowe typu WR-25 (4 szt.) i WR-10 (2 szt.). W procesie produkcji ciepła mogą również uczestniczyć dwa kotły gazowe płomienicowo-płomieniówkowe typu KOG-15, które przyjęły rolę jednostek szczytowych. Eksploatowane w przedsiębiorstwie kotły są sukcesywnie modernizowane ze względu na zużycie i postęp technologiczny oraz w celu przystosowania do nowych wymagań ochrony środowiska. Możliwości techniczne prowadzące do wzrostu sprawności i dyspozycyjności kotła WR-25 nr 4 skłoniły do wykonania gruntownej modernizacji. W niniejszym artykule opisujemy wdrożoną modernizację kotła w przedsiębiorstwie oraz efekty ekonomiczno-ekologiczne wywołane implementacją nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Pełna wersja artykułu znajduje się w pliku "do pobrania".

Autorzy: dr Michał Pietraszewski – prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. we Włocławku, mgr Zygmunt Katolik – prokurent-kierownik Działu Rozwoju i Inwestycji Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. we Włocławku

Artykuł został opublikowany w magazynie "ECiZ" nr 4/2012
 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ