Partner serwisu

Energetycy po raz kolejny wybrali Bełchatów...

Kategoria: XIV Sympozjum Energetyka Bełchatów

Po raz czternasty Bełchatów stał się energetyczną stolicą Polski. W sympozjum, podczas ktorego poruszano problemy, jakimi aktualnie żyje branża, wzięło udział prawie 630 osób – przedstawicieli ponad 220 firm i zakładów.

Energetycy po raz kolejny wybrali Bełchatów...

    – Wytwarzanie, przesył, dystrybucja, polityka klimatyczna, polski miks energetyczny, efektywność, a także inwestycje i odbudowa mocy wytwórczych to tematy, których nie zabraknie w czasie tegorocznego XIV Sympozjum Naukowo-Technicznego Energetyka Bełchatów 2012 – zapowiedział na otwarciu prezes BMP’ Adam Grzeszczuk. – Tegoroczne spotkanie już jest rekordowe. Mamy prawie 630 uczestników, przedstawicieli ponad 220 firm i zakładów – dodał.

    Uczestników witał również przedstawiciel Honorowego gospodarza – wiceprezes ds. operacyjnych PGE GiEK SA Waldemar Szulc: – Program sympozjum mamy z roku na rok obszerniejszy. Z pewnością wiąże się to z tym, że problemy w energetyce rosną. Z roku na rok jest nas więcej, byśmy mogli wspólnie zastanowić się, jak radzić sobie z obecnymi problemami i tymi, które nas czekają – mówił.

    Zadowolenia z energetycznego spotkania w Bełchatowie nie krył przedstawiciel lokalnego samorządu – prezydent Bełchatowa Marek Chrzanowski, który podkreślił, że wypowiada się w imieniu swoim i obecnego na oficjalnym otwarciu starosty bełchatowskiego Szczepna Chrzęsta. – Cieszymy się, że energetycy naszego kraju po raz kolejny wybrali Bełchatów na miejsce merytorycznych dyskusji.

    Nie zabrakło również przedstawiciela Ministerstwa Gospodarki. – Rok 2012 to rok nierozstrzygniętych spraw, okres, gdy wiele niezbitych twierdzeń upadło. Wiemy już, że Polska musi opierać swój rozwój o rozwój przemysłu, a jego kręgosłupem jest energetyka – mówił dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu MG Jerzy Majchrzak.

    Po oficjalnym otwarciu podpisywano listy intencyjne w sprawie współpracy w zakresie odbioru paliw alternatywnych. Zadeklarowało ją PGE GiEK SA z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN i ze spółką EKO-REGION.

    A potem przyszedł czas na dyskusję...

Joanna Jaśkowska

Fot. Mateusz Grzeszczuk

 

 

 

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ