Partner serwisu
18 grudnia 2017

Fortum podłączyło do sieci elektroenergetycznej swoją największą elektrownię solarną w Indiach

Kategoria: Ciepłownictwo

Fortum podłączyło do sieci elektroenergetycznej elektrownię słoneczną o mocy 100 MW w parku solarnym Pavagada, w Indiach. Dzięki temu zdolności produkcyjne Fortum w segmencie energii słonecznej w Indiach uległy podwojeniu – z 85 MW do 185 MW. To czwarty i jak dotychczas największy projekt solarny Fortum w Indiach.

Fortum podłączyło do sieci elektroenergetycznej swoją największą elektrownię solarną w Indiach

W kwietniu 2016 roku Fortum wygrało ofertę w aukcji odwrotnej na 100 MW z ogólnej wielkości mocy 500 MW wystawionych na aukcji. Oferta obejmowała stałą taryfę w wysokości 4,79 INR/kWh na okres 25. lat. Elektrownia Fortum o mocy 100 MW jest pierwszą instalacją w parku solarnym Pavagada, która osiągnęła swoją pełną moc i została podłączona do sieci elektroenergetycznej.

Zgodnie ze swą strategią Fortum zamierza zbudować portfolio instalacji słonecznych i wiatrowych o mocy liczonej w gigawatach. Ambicją Fortum jest dokonywanie selektywnych inwestycji w instalacje wytwarzające energię odnawialną w oparciu o kompetencje i techniczny know-how firmy. W perspektywie długoterminowej Fortum planuje przeznaczyć od 200 do 400 mln euro na realizację projektów solarnych w Indiach. W listopadzie Fortum podpisało umowę skutkującą nabyciem w Rosji trzech elektrowni solarnych o łącznej mocy 35 MW.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ