Partner serwisu
19 stycznia 2018

Ford jest gotowy pomóc Deutsche Post we wprowadzeniu elektrycznych vanów na światowe rynki

Kategoria: Elektromobilność

Ford, który współpracował z Deutsche Post przy projektowaniu elektrycznych vanów WORK XL, zadeklarował, że pomoże niemieckiej firmy wprowadzić te pojazdy na światowe rynki.

Ford jest gotowy pomóc Deutsche Post we wprowadzeniu elektrycznych vanów na światowe rynki

W 2014 r. Deutsche Post zakupił StreetScooter – producenta dostawczych EV. Obecnie, niemiecki koncern logistyczny dysponuje flotą 5 000 vanów oraz 2 200 pojazdów dwu- i trójkołowych, zbudowanych przez StreetScooter.

Deutsche Post zamierza docelowo świadczyć swoje usługi wyłącznie za pomocą zeroemisyjnych środków transportu. Planuje również  sprzedawać pojazdy StreetScooter podmiotom zewnętrznym, takim jak np. lotniska.

W 2017 r. Deutch Post opracował wspólnie z Fordem elektrycznego vana, który został oparty na podwoziu Transita.

Steven Armstrong, prezes Forda w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, przyznał, że oba koncerny podjęły rozmowy na temat wprowadzenia EV na kolejne rynki.

Pomożemy im zbudować 2 500 vanów w tym roku. Chciałbym wierzyć, że to pierwsze 2 500 - powiedział Armstrong.

W Niemczech Deutsche Post dostarczył już pojazdy StreetScooter innym przedsiębiorstwom, największe pojedyncze zamówienie objęło 500 sztuk EV. Zostało złożone przez firmę leasingową Comco oraz bank GLS.

W połowie 2018 r. StreetScooter otworzy nową fabrykę i będzie w stanie produkować 20 000 pojazdów rocznie.

Opracowany wspólnie z Fordem model WORK XL, jest największym zelektryfikowanym modelem używanym przez Deutsche Post. Pojazd jest w stanie przetransportować ponad 200 paczek pocztowych. Samochód występuje w wersjach wyposażonych w akumulatory trakcyjne o pojemności od 30 do 90 kWh, które zapewniają zasięg od 80 do 200 km na jednym ładowaniu.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ