Partner serwisu
14 czerwca 2018

Wojciech Dąbrowski nowym prezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych

Kategoria: Z życia branży

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła, został wybrany 13 czerwca na stanowisko prezesa Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ). Podczas Krajowego Zgromadzenia Członków PTEZ Wojciech Dąbrowski wskazał wyzwania i perspektywy stojące przed PTEZ.

Wojciech Dąbrowski nowym prezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych

Wojciech Dąbrowski nakreślił pięć kluczowych kierunków działań w ramach PTEZ, które jego zdaniem zdominują dyskurs wokół kogeneracji w najbliższym czasie. Są to: nowy system wsparcia kogeneracji, rynek mocy, regulacje unijne, taryfowanie i Polityka Energetyczna Państwa. Za priorytet działań PTEZ uznał współpracę z administracją rządową w prowadzeniu procesu legislacyjnego nad nowym systemem wsparcia kogeneracji oraz w negocjacjach z Komisją Europejską w procesie notyfikacji i finalnie wprowadzenie systemu w roku 2019.

– Mówiąc o ciepłownictwie trzeba pamiętać, że działamy na rynku regulowanym, na którym wiele mechanizmów jest kontrolowanych przez odpowiednie regulacje prawne – od dyrektyw unijnych, przez przepisy ustaw krajowych, aż po przypisane im rozporządzenia wykonawcze. Wypracowanie jasnych i korzystnych dla branży przepisów będzie przyświecało mi w pełnieniu funkcji prezesa zarządu PTEZ – powiedział Wojciech Dąbrowski.

Wojciech Dąbrowski to menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej. Pracował także w administracji samorządowej, rządowej oraz jako doradca inwestycyjny i prawny. Od listopada 2017 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła, spółki działającej w ramach Grupy Kapitałowej PGE.

Działalność Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych skupia się przede wszystkim na promocji kogeneracji w Polsce. Celem prac PTEZ-u jest wskazywanie sposobów rozwiązywania problemów związanych z wytwarzaniem i wykorzystaniem energii elektrycznej i cieplnej, przy uwzględnieniu interesów lokalnych społeczności i ochrony środowiska naturalnego oraz inspirowanie kierunków rozwoju źródeł wytwarzania energii w gospodarce skojarzonej.

Wojciech Dąbrowski zastąpił na stanowisku dotychczasowego Prezesa PTEZ Mariana Babiucha. Krajowe Zgromadzenie Członków wybrało także nowych członków zarządu: Antoniego Józwowicza – Prezesa Zarządu Enea Wytwarzanie, Jarosława Głowackiego – Prezesa Zarządu PGNiG Termika oraz Adama Tywoniuka – Dyrektora Pionu Regulacji, Rynku Ciepła i Systemów Wsparcia PGE Energia Ciepła.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ