Partner serwisu
17 lipca 2018

Stanowisko PAK KWB Konin w sprawie odkrywki Jóźwin II B

Kategoria: Z życia branży

Na początku lipca br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Poznaniu umorzył postępowanie w sprawie bezpośredniego zagrożenia szkodą w środowisku w związku z wpływem odkrywki Jóźwin II B na wody Jeziora Wilczyńskiego stanowiącego siedlisko ramienic. Postępowanie administracyjne w tej sprawie wszczęto z urzędu 28 czerwca 2017r. Spółka PAK KWB Konin od początku stała na stanowisku, że brak było podstaw do prowadzenia tego postępowania przez RDOŚ.

Stanowisko PAK KWB Konin w sprawie odkrywki Jóźwin II B

Żadne dotychczas wykonane opracowania naukowe i opinie eksperckie nie wykazały w sposób niebudzący wątpliwości zależności pomiędzy działalnością górniczą Spółki, a spadkiem poziomu wody w Jeziorze Wilczyńskim. Także w ocenie Spółki materiały jakimi dysponował RDOŚ w tym postępowaniu nie dawały podstaw do jego wszczęcia i oceny, zakończonej merytorycznym rozstrzygnięciem.

Decyzja o umorzeniu postępowania podjęto na podstawi art.105 §1 Kodeksu postępowanie administracyjnego, co oznacza, że organ prowadzący to postępowanie uznał je za bezprzedmiotowe.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ