Partner serwisu
10 sierpnia 2018

Rząd Nowej Zelandii inwestuje w elektromobilność

Kategoria: Z życia branży

Rząd Nowej Zelandii postanowił przeznaczyć 3,9 mln dolarów na wsparcie 19 różnych projektów związanych z elektromobilnością, takich jak np. budowa stacji ładowania EV. Dofinansowanie będzie pochodzić z funduszu ustanowionego przez poprzedni gabinet w 2016 r. w celu wsparcia popularyzacji pojazdów elektrycznych.

Rząd Nowej Zelandii inwestuje w elektromobilność

Plany władz centralnych obejmują wprowadzenie na krajowe drogi 64 tys. EV do 2021 r.

Chodzi o zaprezentowanie szybko rozwijającej się technologii, która sprawia, że ​​pojazdy elektryczne stają się praktyczną opcją dla coraz większej liczby przedsiębiorstw - oświadczyła minister energii i surowców Nowej Zelandii, Megan Woods.

Woods dodała, że kolejny etap rozbudowy krajowej sieci ładowania EV obejmuje instalację 22 nowych, publicznie dostępnych stacji. Ponadto, dzięki dofinansowaniu w wysokości  763 668 dolarów, NZ Bus – największy lokalny operator autobusów miejskich – uruchomi infrastrukturę ładowania na dwóch zajezdniach. Skorzysta z niej ponad 50 zeroemisyjnych pojazdów. Co ciekawe, wspomniane autobusy elektryczne zostaną zbudowane na bazie zmodyfikowanych, wiekowych trolejbusów.

Władze zaznaczają, że Nowa Zelandia dysponuje dużym potencjałem dla rozwoju elektromobilności

Ok. 80% energii elektrycznej produkowanej w tym kraju pochodzi ze źródeł odnawialnych, zaś ponad 85% gospodarstw domowych posiada miejsca parkingowe pozwalające na łatwe ładowanie EV.

Jak do tej pory rząd Nowej Zelandii przeznaczył na cele związane z elektromobilnością 14 mln dolarów. Dodatkowe środki w wysokości 23 mln dolarów zapewniły podmioty zewnętrzne. Na dzień 31 marca 2018 r. po drogach liczącej ok. 5 mln mieszkańców Nowej Zelandii poruszały się 7 232 pojazdy elektryczne.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ