Partner serwisu
25 września 2018

Czwarta Rewolucja Przemysłowa ze Schneider Electric

Kategoria: Z życia branży

Fabryka wdrożyła najnowsze narzędzia cyfrowe, takie jak EcoStruxureTM Augmented Operator Advisor, które umożliwiają operatorom korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej w celu przyspieszenia pracy i konserwacji, zapewniając od 2% do 7% wzrost wydajności. Pierwsze wdrożenie programu EcoStruxureTM Resource Advisor zapewnia do 30% oszczędności energii.

Czwarta Rewolucja Przemysłowa ze Schneider Electric

Letnie Davos, czyli 12. doroczne spotkanie Nowych Mistrzów Światowego Forum Ekonomicznego, zebrało ponad 2000 liderów biznesu, decydentów politycznych i ekspertów z ponad 80 krajów. Podczas wydarzenia toczyła się dyskusja na najwyższym szczeblu na temat kształtowania innowacyjnych społeczeństw czwartej rewolucji przemysłowej. Szacuje się, że ta rewolucja przemysłowa – dzięki zwiększeniu wydajności - przyniesie gospodarce światowej 3,7 mld USD.

Alain Dedieu, Senior Vice President, Strategy, Industry Business, reprezentujący Schneider Electric na sesji roboczej „Building Factories of the Future”, opowiadał o wdrażaniu innowacyjnych technologii we własnych zakładach. Zademonstrował w jaki sposób dzisiejszy skomunikowany i zdigitalizowany świat przyniósł doskonałość produktową i operacyjną. Podkreślił również, w jaki sposób praktyki Schneider Electric w zakresie globalnego łańcucha dostaw przyczyniają się do przyspieszenia rozwoju zrównoważonego i ekologicznego przemysłu.

Sieć wyznaczających trendy

Ponad 70% przedsiębiorstw inwestujących w technologie takie jak big data, sztuczna inteligencja czy druk 3D nie jest w stanie wyjść poza fazę pilotażową. Aby sprostać wyzwaniu, które stoi przed przemysłem zarówno zaawansowanych, jak i wschodzących gospodarek, Światowe Forum Ekonomiczne uruchomiło sieć „wyznaczających trendy”. W ten sposób chce utworzyć platformę edukacyjną, na której wyznaczający trendy czerpią korzyści nie tylko dla siebie, ale wspólnie właściwie dla całego ekosystemu produkcyjnego. W jego skład wchodzą duże organizacje wielonarodowe, małe i średnie przedsiębiorstwa, przedsiębiorstwa rozpoczynające działalność, rządy i środowiska akademickie.

– Schneider Electric jest obecnie częścią elitarnej społeczności liderów Czwartej Rewolucji Przemysłowej, którzy zgodzili się podzielić swoją wiedzą oraz najlepszymi praktykami z przedstawicielami innych branż, obejmujących przemysł spożywczy czy elektroniczny. Pragną również poszerzać ekosystem innowacji, który dynamicznie się rozwija i przyspiesza wdrażanie inteligentnych technologii produkcji ­– mówi Ireneusz Martyniuk, Vice President w Industry Business Schneider Electric.

Fabryka Le Vaudreuil otrzymała już znak Vitrine Industrie du Futur („Future Industry Showcase") od Alliance Industrie du Futur we Francji. Ta cyfrowo przekształcona fabryka została otwarta 3 kwietnia 2018 roku w obecności Sébastiena Lecornu, francuskiego sekretarza stanu i Ministra ds. Transformacji Ekologicznej i integracyjnej oraz Jean-Pascala Tricoire, Chairman & CEO w Schneider Electric.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ