Partner serwisu
05 października 2018

SEP Oddział Koniński objął XI Konferencję Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce patronatem merytorycznym

Kategoria: XI Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce

SEP Oddział Koniński objął patronatem merytorycznym XI Konferencję Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce, odbywającą się 28-29 listopada w Licheniu Starym. Gospodarzem Honorowym konferencji jest Zespół Elektrowni PAK SA.

SEP Oddział Koniński objął XI Konferencję Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce patronatem merytorycznym

Na Ziemi Konińskiej pierwsze koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich powstało zaraz po rozpoczęciu budowy Elektrowni Konin, czyli już w roku 1955.

A co działo się od tego czasu...

Koło SEP przy Elektrowni Konin działało w ramach Oddziału Poznańskiego i otrzymało numer 17. Pierwszym jego przewodniczą­cym został Kazimierz Klepacki, a sekretarzem - Adam Zeyland

W 1961 roku z inicjatywy koła SEP przy Elektrowni Konin powstał Klub Technika przy ul. Dworcowej 4 w Koninie, który potocznie zwany był "klubem SEP". Tu kwitło życie towa­rzyskie i odbywały się prawie wszystkie imprezy techniczne organizowane przez koła SEP. Lokal Klubu Technika istnieje przy ulicy Dworcowej do maja 1971 roku.

Następne koło nr 26 -powstało w 1962 r. wkrótce po powołaniu budowy Elektrowni Adamów.

Trzecie koło nr 45 tworzy się w 1965 r po rozpoczęciu budowy Elektrowni Pątnów, w wyniku podziału koła nr 17 przy Elektrowniach Konin i Pątnów.

Po reformie administracyjnej z dniem 1.01.1977 r. uchwałą Zarządu Głównego SEP powołany zostaje Oddział Konińskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Do Oddziału wchodzą trzy "elektrowniane" koła. Wkrótce znacząco wzrasta liczba kół, których w najlepszym czasie było 22. Obecnie istnieje 8 kół.
 

Zobacz więcej na http://www.sep.konin.pl/

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ