Partner serwisu
06 września 2019

Toyota i Suzuki rozpoczynają współpracę nad samochodami autonomicznymi

Kategoria: Elektromobilność

Toyota i Suzuki podpisały umowę o zawarciu sojuszu kapitałowego, na którym będzie się opierało ich długofalowe partnerstwo. Obie firmy zamierzają współdziałać m.in. w dziedzinie samochodów autonomicznych.

Toyota i Suzuki rozpoczynają współpracę nad samochodami autonomicznymi

Koncerny przystąpiły do rozmów o partnerstwie w październiku 2016 roku. 20 marca 2019 roku Toyota i Suzuki ogłosiły, że rozpoczną współpracę w zakresie opracowywania produktów, wdrażania produkcji oraz wzajemnego udostępniania technologii, takich jak technologie zelektryfikowanych napędów Toyoty oraz budowy kompaktowych samochodów Suzuki.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie,  branża motoryzacyjna znajduje się w momencie transformacji na niespotykaną dotąd skalę, w związku z czym obie firmy planują przygotować się na nowe wyzwania. Partnerzy zamierzają zacieśniać współpracę na nowych polach, jednocześnie pozostając konkurentami na rynku - podaje ORPA.

Koncerny wzajemnie wejdą w posiadanie swoich akcji. Toyota nabędzie 24 miliony akcji Suzuki o wartości 96 miliardów jenów, co stanowi 4,94% udziałów w całkowitej liczbie akcji Suzuki na dzień 31 marca 2019 roku. Suzuki zakupi na rynku akcje Toyoty o wartości 48 miliardów jenów. Transakcje zostaną przeprowadzone po uzyskaniu zgody odpowiednich władz.

źródło: orpa.pl
Tagi: Toyota, Suzuki
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ