Partner serwisu

Inwestować i dbać o środowisko?

Kategoria: IX Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce

– Wehikuł ruszył, bo inwestycje w energetykę konwencjonalną są. W sobotę był pan premier na wbiciu łopaty w Opolu. Program polityki energetycznej zapisany w 2009 r. jest realizowany, nie w 100%, ale główne prace są wykonywane – mówił podczas debaty zorganizowanej w ramach IX Konferencji Naukowo-Technicznej Ochrona Środowiska w Energetyce 2014 Tomasz Tomczykiewicz, sekretarz stanu Ministerstwa Gospodarki. 

Inwestować i dbać o środowisko?

– W powszechnym mniemaniu Polska posiada znaczne zasoby węgla, ale wobec braku wystarczających inwestycji w nowe złoża i kopalnie w perspektywie lat 2035-2040 możemy zderzyć się z niewystarczającą podażą własnych paliw stałych. Tworząc zatem strategię energetyczną z perspektywą roku 2050, należy wziąć ten fakt pod rozwagę ?– mówił prof. Marek Ściążko z Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, prowadzący debatę: "Inwestycje pobudzające rozwój a wymagania środowiskowe" podczas IX Konferencji Naukowo-Technicznej Ochrona Środowiska w Energetyce.– W jaki sposób rozwiązać dylemat przyszłego zaopatrzenia w energię? Jak definiujemy bezpieczeństwo energetyczne dzisiaj, a jak w przyszłości? Czy brak własnych paliw kopalnych prowadzi bezpośrednio do energetyki bezemisyjnej? ?– ?zapytał.

Z odpowiedzią zmierzyli się: Tomasz Tomczykiewicz, sekretarz stanu, Ministerstwo Gospodarki, Barbara Koszułap – zastępca prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Gabriela Lenartowicz – prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Krzysztof Zawadzki – wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia S.A., Stanisław Tokarski – prezes zarządu TAURON Wytwarzanie S.A., Tadeusz Witos – wiceprezes zarządu PGE GiEK SA, prof. Antoni Tajduś z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Relację z debaty znajdą Państwo w „Energetyce Cieplnej i Zawodowej" nr 2/2014.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ