Partner serwisu
31 października 2019

Akcelerator IMPACT_Poland poszukuje najlepszych startupów!

Kategoria: Z życia branży

Nabór dla innowacyjnych przedsiębiorstw rozpoczęty! Program akceleracyjny IMPACT_Poland wspiera polskie startupy i daje szansę na współpracę z dużymi firmami.

Akcelerator IMPACT_Poland poszukuje najlepszych startupów!

IMPACT_Poland to unikatowy, autorski program akceleracji startupów, opracowany i prowadzony przez FundingBox Accelerator Sp. z o.o. Celem programu jest przyspieszenie rozwoju i wsparcie innowacyjnych, kreatywnych mikro- i małych przedsiębiorstw. Cechą wyróżniającą IMPACT_Poland jest intensywne zaangażowanie dużych firm, które udostępniają startupom infrastrukturę, zasoby i dzielą się doświadczeniem.

To już trzeci nabór w ramach programu. Efektem poprzednich było zainicjowanie współpracy pomiędzy partnerami akceleratora a szesnastoma innowacyjnymi startupami. Tym razem IMPACT_Poland poszukuje innowatorów, którzy tworzą rozwiązania w branżach: chemicznej, medycznej, budowlanej, motoryzacyjnej, user experience, big data, oraz energetycznej. Startupy zakwalifikowane do programu zyskają możliwość współpracy z następującymi przedsiębiorstwami - liderami swoich branż:

● Grupa Azoty S.A.,
● Grupa LUX MED Sp. z o.o. ,
● Lafarge S.A.,
● MOTO Flota Sp. z o.o.,
● Nielsen Services Poland Sp. z o.o.,
● PGE Nowa Energia Sp. z o.o.,

Partnerzy są zainteresowani testowaniem technologii, które rozwijają startupy. Nie wykluczają kontynuowania współpracy na warunkach rynkowych, po pozytywnych wynikach wdrożeń pilotażowych i testów. Lista partnerów programu wciąż się rozszerza.

Wybrane do programu startupy otrzymają dofinansowanie w formie grantu w kwocie do 200 000 zł. Oprócz gotówki, każdy zespół może liczyć nawet na 400 godzin doradztwa mentorów, dbających o efektywny przebieg współpracy z dużymi firmami i zapewniających specjalistyczne wsparcie w zakresie rozwoju technologii, kreowania wizerunku, ochrony własności intelektualnej i innych, indywidualnie dopasowanych do potrzeb startupu.

Nabór potrwa do 14 listopada 2019 roku. Do programu można zaaplikować za pomocą formularza dostępnego na stronie www.impactpoland.pl . Szansę na przyjęcie do programu mają zespoły posiadające przynajmniej prototyp produktu lub usługi i są w stanie przygotować go do wdrożenia w ciągu trwania programu we współpracy z partnerem akceleratora.

Projekt IMPACT_Poland otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, Osi priorytetowej II: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B + R + I, Działania 2.5
Programy akceleracyjne, Poddziałania 2.5 Programy akceleracyjne, numer
umowy: UDA-POIR.02.05.00-00-0004/18-00.
Wartość całkowita projektu IMPACT_Poland (2.0): 15 765 697,77 zł, w tym finansowanie ze środków Unii Europejskiej 14 080 697,77 zł.

O partnerach programu:

FundingBox Accelerator

FundingBox Accelerator to wiodąca w Europie spółka specjalizująca się we wsparciu dla małych i średnich firm. Prowadzone przez FundingBox programy akceleracji i finansowania kaskadowego zbudowały społeczność ponad 22.000 przedsiębiorców z całej Europy. Ponadto, firma oferuje narzędzia do zarządzania naborami innowacyjnych pomysłów, wspomagając procesy pozyskiwania finansowania ze środków publicznych.

Grupa Azoty

Grupa Azoty jest zdecydowanym liderem w Polsce i jedną z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Firma zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa mają silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Kluczowe spółki Grupy Azoty w Polsce są zlokalizowane w Tarnowie, Puławach, Policach i Kędzierzynie-Koźlu. Grupa prowadzi również działalność na skalę międzynarodową. Wśród kluczowych kierunków jej rozwoju znajduje się m.in. generowanie i wdrażanie innowacji będących dźwignią rozwoju sektora chemicznego.

Grupa LUX MED

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 1 900 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich.

Firma zatrudnia 14 800 osób, około 6500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Lafarge

Lafarge jest międzynarodową firmą, czołowym producentem cementu, betonu i kruszyw, a także liderem rozwiązań na polskim rynku budowlanym, który stale inwestuje w innowacje. W Polsce działa od 1995 roku i jest częścią Grupy LafargeHolcim, która zatrudnia około 75 000 pracowników w około 80 krajach i posiada ponad 2300 zakładów na świecie. Obecnie w 50 zakładach zatrudnia blisko 1500 pracowników.

Lafarge w Polsce realizuje politykę zrównoważonego rozwoju zdefiniowaną w czterech filarach: klimat, gospodarka obiegu zamkniętego, woda i przyroda oraz ludzie i społeczności.

MOTO Flota

MOTO Flota od ponad 10 lat wspiera klientów w zarządzaniu flotą samochodową, prowadząc do znacznej redukcji kosztów serwisowania i uzyskania pełnej kontroli nad samochodami flotowymi. Ponadto, firma stworzyła sieć warsztatów samochodowych w całej Polsce, do których należy już 880 punktów - niezależnych serwisów i ASO.

Nielsen

Nielsen jest globalną spółką zajmującą się analityką pomiarową i analizą danych zapewniającą klientom i rynkom na całym świecie najbardziej kompleksowe i zaufane podejście. Podejście firmy łączy dane własnościowe Nielsen z innymi źródłami danych aby pomóc klientom na całym świecie zrozumieć co dzieje się teraz, co zdarzy się potem oraz jak najlepiej działać w oparciu o tę wiedzę.

PGE Nowa Energia

PGE Nowa Energia jest częścią Grupy Kapitałowej PGE, największego przedsiębiorstwa sektora energetycznego w Polsce pod względem przychodów i generowanego zysku. Zadaniem spółki jest identyfikowanie nowych obszarów biznesu oraz technologii. Opracowuje rozwiązania i usługi, które są włączane do działalności operacyjnej Grupy PGE. Działa od 2017 roku i angażuje najlepszych
specjalistów w branży. Innowacyjne przedsięwzięcia, których PGE Nowa Energia poszukuje to m.in. systemy sterowania rozproszonymi systemami ciepłowniczymi, magazynowanie energii cieplnej, współpraca z OZE oraz agregaty chłodu.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ