Partner serwisu
05 grudnia 2019

PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem z potrzebującymi w Krakowie

Kategoria: Ciepłownictwo

Krakowska elektrociepłownia, w ramach ogólnopolskiego programu PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE, „Dzielimy się ciepłem” wspiera odbiorców wrażliwych społecznie. W tym roku największy producent ciepła w Krakowie przekaże łącznie 75  tysięcy złotych dziewięciu organizacjom pożytku publicznego w stolicy Małopolski, włączając się w krakowską akcję społeczną „Podzielmy się ciepłem”.

PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem z potrzebującymi w Krakowie

Już po raz trzynasty krakowska elektrociepłownia jest partnerem akcji „Podzielmy się ciepłem”, której celem jest wsparcie organizacji pozarządowych w Krakowie. Polega ono na dofinansowaniu zakupu ciepła sieciowego oraz ciepłej wody użytkowej wyprodukowanej m.in. w krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła, a dostarczanej siecią ciepłowniczą zarządzaną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie. Wartość tegorocznego wsparcia udzielonego przez wszystkich partnerów krakowskiego programu „Podzielmy się ciepłem” wyniesie 150 tys. zł. PGE Energia Ciepła przeznaczy na ten cel 75 tys. zł. W 2019 r. w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem” PGE Energia Ciepła przekazała potrzebującym łącznie ponad 300 tysięcy złotych.

W Krakowie o darowiznę mogą wnioskować instytucje, które posiadają status organizacji pozarządowej, zajmują się pomocą osobom potrzebującym, mają dostęp do miejskiej sieci ciepłowniczej i nie zalegają z płatnościami faktur za ciepło i ciepłą wodę użytkową. 4 grudnia 2019 r. podczas uroczystego finału akcji organizacje pozarządowe zakwalifikowane do otrzymania wsparcia otrzymały symboliczne czeki. Wręczyli je Marzena Paszkot – pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa ds. rodziny oraz przedstawiciele darczyńców oraz Mariusz Michałek – dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

– Krakowska elektrociepłownia już od 2007 roku angażuje się w pomoc mieszkańcom miasta, będąc partnerem akcji społecznej „Podzielmy się ciepłem”. Prowadzone przez nas działania w skali kraju wpisują się w ogólnopolski program PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem”. Jest on skierowany do odbiorców wrażliwych społecznie w lokalizacjach, w których posiadamy elektrociepłownie. Tylko w Krakowie przeznaczyliśmy ponad 70 tysięcy złotych na pokrycie rachunków za ciepło dla dziewięciu organizacji pożytku publicznego – powiedział Mariusz Michałek, dyrektor PGE Energia Ciepła Odział Elektrociepłownia Kraków.

Akcja społeczna „Podzielmy się Ciepłem” jest realizowana przez gminę miejską Kraków we współpracy z partnerami producentami ciepła oraz dystrybutorem. Dodatkowo partnerem tegorocznej edycji jest Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach - Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie.

Program „Dzielimy się ciepłem” realizowany jest w siedmiu lokalizacjach PGE Energia Ciepła: w Gdańsku, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze i Krakowie. PGE Energia Ciepła we współpracy z samorządami miast i lokalnymi organizacjami pożytku publicznego przekazuje wsparcie najbardziej potrzebującym odbiorcom korzystającym z ciepła sieciowego. Beneficjentami dofinansowania będą m. in. szpitale, domy dziecka, schroniska dla bezdomnych, domy seniora oraz rodziny w ciężkiej sytuacji materialnej. PGE Energia Ciepła w ramach programu przekaże w 2019 roku łącznie ponad 300 tysięcy złotych.

Lista organizacji, które otrzymają wsparcie od PGE Energia Ciepła w Krakowie:

  1. Bank Żywności w Krakowie
  2. Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego, Oddział Hutnictwa Żelaza i Stali w Krakowie
  3. Małopolska Fundacja Dom Kombatanta RP Muzeum Czynu Zbrojnego
  4. Stowarzyszenie Integracji oraz Aktywności Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych EMAUS
  5. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko” Środowiskowy Dom Samopomocy przy al. Pokoju 7 w Krakowie
  6. Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza"
  7. Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół KLIKA
  8. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Krakowski
  9. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół dzieci z Zespołem Downa „Tęcza” w Krakowie
źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ