Partner serwisu
04 lutego 2020

Do 2025 r. Hyundai wprowadzi na rynek 11 modeli całkowicie elektrycznych

Kategoria: Elektromobilność

Euisun Chung, Wiceprezes Wykonawczy Hyundai Motor, ogłosił strategię firmy na rok 2020, odnosząc się zarazem do planów w zakresie nowej mobilności. Koreański koncern zapowiada dalszy rozwój w obszarze samochodów elektrycznych, w tym także pojazdów wodorowych i infrastruktury dla nich oraz komercjalizacji jazdy autonomicznej.

Do 2025 r. Hyundai wprowadzi na rynek 11 modeli całkowicie elektrycznych

Jak powiedział Euisun Chung:
“Aby umocnić naszą wiodącą pozycję w dziedzinie pojazdów zelektryfikowanych, do 2025 roku planujemy posiadać w swojej ofercie 44 zelektryfikowane modele, w tym 11 modeli z napędem czysto elektrycznym. Będziemy także wspierać rozwój platform i komponentów samochodów elektrycznych”.

W 2019 r. koncern Hyundai Motor Group posiadał w swoim portfolio 24 zelektryfikowane modele, w tym 9 w pełni elektrycznych. Do 2025 r. zostanie ono rozszerzone do 44 modeli: 13 hybrydowych, 6 hybrydowych typu plug-in, 23 pojazdów całkowicie elektrycznych (BEV) i 2 modeli zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi (FCEV). Koncern zapowiada, że od 2024 r. na rynek wprowadzane będą EV oparte o nowe rozwiązania projektowe.

W tym roku Hyundai Motor Group planuje zwiększyć sprzedaż pojazdów zelektryfikowanych, dodając wersje hybrydowe i hybrydowe typu plug-in do swoich najlepiej sprzedających się modeli SUV, w tym Santa Fe, Tucson oraz Kia Sorento.

“W szczególności osiągniemy sukces w branży pojazdów elektrycznych zasilanych ogniwami paliwowymi, w której możemy pochwalić się najwyższą na świecie konkurencyjnością technologiczną. Dostarczymy systemy ogniw paliwowych klientom nie tylko z branży motoryzacyjnej, ale także z innych sektorów. Ponadto nadamy nowy impuls do rozwoju ekosystemu wodorowego, współpracując z partnerami z całego świata” – dodał Chung.

Koncern zapowiada również komercjalizację samochodów samosterujących.

“W kluczowej dla branży samochodowej dziedzinie pojazdów autonomicznych planujemy osiągnąć najwyższą na świecie konkurencyjność z zakresu bezpieczeństwa i innowacji technologicznych. Przyczyni się do tego wspólne przedsięwzięcie z firmą Aptiv w Stanach Zjednoczonych, którego celem jest komercjalizacja technologii autonomicznej jazdy w roku 2023” – ujawnił Chung.

Hyundai Motor Group zapowiedział przyspieszenie rozwoju technologii jazdy autonomicznej i komercjalizacji pojazdów autonomicznych na poziomie czwartym i piątym w najbliższej przyszłości. Po opracowaniu platformy do jazdy autonomicznej do roku 2022, w drugiej połowie 2024 r. koncern planuje uruchomić produkcję komercyjną samochodów samosterujących.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ