Partner serwisu
11 lutego 2020

ABB dostarczy kolejne stacje ładowania dla IONITY

Kategoria: Elektromobilność

ABB otrzymała zamówienie na kolejne 324 stacje do ładowania pojazdów elektrycznych o mocy 350 kW. Ładowarki wejdą w skład sieci IONITY, która do końca 2020 r. obejmie 24 kraje.

ABB dostarczy kolejne stacje ładowania dla IONITY

W 2018 r. ABB została wybrana na partnera technologicznego projektu i jako pierwsza firma w Europie dostarczyła stacje dużej mocy wykorzystujące kable chłodzone cieczą. Pierwotne zamówienie obejmowało 340 ładowarek.

– ABB jest jednym z naszych preferowanych partnerów jeśli chodzi o ładowarki dużych mocy instalowane w Europie. To firma, która wciąż rozwija rynek, czego przykładem jest nowa konstrukcja, jaką wspólnie wprowadziliśmy – powiedział Michael Hajesch, dyrektor zarządzający IONITY.

Ładowarki, które zostaną dostarczone w ramach nowego zamówienia, otrzymały szereg usprawnień m.in. specjalny wyświetlacz i dłuższe przewody ze zintegrowanym mechanizmem zwijania. Ułatwia to podłączenie do gniazda ładowania oraz chroni kable przed kontaktem z podłożem i uciążliwym dla użytkowników zabrudzeniem.

– Dzięki skali zamówienia, wspólnie z IONITY możemy rozwijać indywidualne rozwiązania – powiedział Frank Muehlon, dyrektor biznesu e-mobility w ABB. – IONITY chce, aby podróżowanie samochodem elektrycznym przez Europę było równie łatwe co samochodem z silnikiem spalinowym. Dzięki kolejnym dostawom jesteśmy coraz bliżej tego celu.

IONITY to spółka joint venture utworzona przez Grupę BMW, Daimler AG, Ford Motor Company i Grupę Volkswagena wraz z Audi i Porsche. W późniejszym etapie do projektu dołączyły kolejne podmioty m.in. Hyundai, KIA, Shell, OMV czy Circle K. IONITY uruchomiła do tej pory ultraszybkie stacje ładowania w ponad 208 lokalizacjach w 18 europejskich krajach. Kolejne 51 lokalizacji sieci pozostaje w przygotowaniu.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ