Partner serwisu
11 lutego 2020

Enea Wytwarzanie podpisała porozumienie dotyczące podłączenie Elektrowni Kozienice do sieci przesyłowej GAZ-SYSTEM

Kategoria: Z życia branży

11 lutego 2020 r. spółki Enea Wytwarzanie i GAZ-SYSTEM S.A. podpisały porozumienie na zaprojektowanie przyłączenia Elektrowni Kozienice do sieci przesyłowej GAZ-SYSTEM.

Enea Wytwarzanie podpisała porozumienie dotyczące podłączenie Elektrowni Kozienice do sieci przesyłowej GAZ-SYSTEM

Podpisane porozumienie z ENEA Wytwarzanie obejmuje wykonanie dokumentacji technicznej, wraz z pozwoleniami administracyjnymi, niezbędnymi do przyłączenia Elektrowni Kozienice do sieci gazowej GAZ SYSTEM. Gaz do elektrowni będzie dostarczany z gazociągu Gustorzyn-Wronów, którego realizacja jest na etapie uzyskiwania pozwoleń administracyjnych. Zgodnie z porozumieniem podpisanie umowy o przyłączenie z ENEA Wytwarzanie nastąpi do 2023 roku.

GAZ-SYSTEM rozbudowuje krajowy system przesyłowy wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu gospodarki na niskoemisyjne źródła energii. Spółka w porozumieniu z polskimi firmami energetycznymi planuje przebieg procesów przyłączeniowych, aby móc z wieloletnim wyprzedzeniem je realizować. ENEA Wytwarzanie (Elektrownia Kozienice) to kolejny znaczący w kraju wytwórca energii, który ma w planach przyłączenie się do sieci przesyłowej GAZ-SYSTEM.

W uroczystości wzięli udział Piotr Naimski – Minister, Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Marek Suski - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Przewodniczący Sejmowej Komisji Energii i Skarbu Państwa oraz Wiceprezes GAZ-SYSTEM Artur Zawartko i Wiceprezesi ENEA Wytwarzanie Tomasz Siwak i Jan Mazurkiewicz.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ