Partner serwisu
10 marca 2020

Klucz Sukcesu dla UNISERV S.A.

Kategoria: XV Konferencja Ochrona Środowiska. Energetyka. Ciepłownictwo. Przemysł, 10-11 marca 2020, Katowice

Nagrodę Klucza Sukcesu za wkład w rozwój polskiej energetyki na konferencji Ochrona Środowiska. Energetyka. Ciepłownictwo. Przemysł. otrzymała firma UNISERV S.A. Nagrodę z rąk prezesa firmy BMP odebrał prezes zarządu UNISERV Dionizy Boryczko. Laudację przed wręczeniem nagrody wygłosił profesor Marek Ściążko z Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla.

Klucz Sukcesu dla UNISERV S.A.

LAUDACJA

Uniserv S.A. to holding polskich firm, dostarczających zawansowane rozwiązania technologiczne i usługi inżynieryjno – budowlane dla przemysłu.

Na swoim koncie ma liczne realizacje instalacji i obiektów dla największych polskich przedsiębiorstw energetycznych i przemysłowych.

Firma od 70 lat doskonali technologię i buduje „pod klucz” instalacje obiegu wody chłodzącej i przemysłowej. Specjalizuje się w budowie nowych chłodni wentylatorowych i kominowych, modernizacji istniejących, projektowaniu i budowie kominów przemysłowych, systemów magazynowania materiałów sypkich, pompowni i sieci rurociągów oraz linii technologicznych.

Firma posiada własną, autorską technologię wznoszenia powłok żelbetowych obiektów wysokich, takich jak: chłodnie kominowe, kominy przemysłowe, silosy, pylony i wieże komunikacyjne, której zaletą jest szybszy czas oraz większa trwałość wznoszonych obiektów.

Aktualnie firma prowadzi liczne projekty dla największych polskich przedsiębiorstw, realizując inwestycje np. dla Tameh Polska Sp. z o. o., Grupy Azoty, a także prowadząc projekty dla największych polskich rafinerii PKN Orlen i LOTOS, czy przedsiębiorstw przemysłu cementowego (Górażdże i WARTA).

W skład Grupy Kapitałowej wchodzą Uniserv S.A., Uniserv Budownictwo S.A., Uniserv Jarosław Sp. z o.o., Dynamiks Sp. z o.o., Biuro Studiów i Projektów Chłodni Energetycznych Projchłod Sp. z o.o.

„Klucz Sukcesu” dla Uniserv S.A. za:

Wkład w rozwój polskiej energytyki a w tym za projekt, budowę i montaż chłodni kominowej wraz z wyposażeniem z przeznaczeniem dla Bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III – Elektrownia II

O budowli:

Chłodnia kominowa jest obiektem inżynierskim o bardzo nietypowej i rzadko stosowanej konstrukcji. Główny element konstrukcyjny – komin wywiewny chłodni – jest powłoką cienkościenną o bardzo dużej średnicy i wysokości oraz niewielkiej grubości. Z uwagi na proporcje, przy wysokości ponad 180 metrów, grubość ścianki w najcieńszym miejscu to zaledwie 22 cm, można ją porównać do skorupki jajka.

Zużyte materiały:

1 500 ton stali

14 000 m 3 betonu

Z uwagi na wspomniane proporcje niezwykle istotne na etapie prac projektowych było zastosowanie odpowiednich metod obliczeniowych i materiałów konstrukcyjnych (beton i stal), jak również dobór odpowiedniej technologii wznoszenia powłoki. Na uwagę zasługuje fakt, iż proces realizacji obiektu od fazy projektowej do wykonawczej realizowany był z wykorzystaniem polskiej myśli technicznej i rozwiązań autorskich firmy Uniserv S.A Terminowe realizowanie etapów, zgodnie z założonym harmonogramem było możliwe dzięki determinacji i zaangażowaniu pracowników. Dzięki rygorystycznemu przestrzeganiu standardów bezpieczeństwa pracy, w trakcie realizacji projektu, nie odnotowano wypadków przy pracy, ani żadnego incydentu środowiskowego.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ