Partner serwisu
01 lipca 2020

DB ENERGY będzie zarządzać jednostką kogeneracyjną dla BWI POLAND TECHNOLOGIES SP. Z O.O.

Kategoria: Z życia branży

DB Energy, lider w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce, podpisał umowę na wytwarzanie oraz sprzedaż energii i ciepła z jednostki kogeneracyjnej w zakładzie BWI Poland Technologies w Balicach. Umowa została zawarta na 10 lat. Wynagrodzenie ma charakter zmienny i jest uzależnione, między innymi, od poziomu zużycia energii przez klienta, tj. BWI Poland Technologies. Szacunkowe roczne przychody z kontraktu wyniosą ok. 2,75 mln zł. 

DB ENERGY będzie zarządzać jednostką kogeneracyjną dla BWI POLAND TECHNOLOGIES SP. Z O.O.

– Projekt dla BWI Poland Technologies umacnia pozycję DB Energy jako partnera w zarządzaniu efektywnością energetyczną przedsiębiorstw. Zaangażowanie profesjonalnej firmy do obsługi i nadzoru nad efektywnością instalacji pomaga w osiąganiu zakładanych oszczędności energii i zapewnia ciągłość produkcji – powiedział Krzysztof Piontek, Prezes DB Energy. 

DB Energy podpisała umowę na wytwarzanie oraz sprzedaż energii i ciepła z jednostki kogeneracyjnej w zakładzie BWI Poland Technologies w Balicach. Umowa została zawarta na okres 10 lat. Wynagrodzenie związane z realizacją umowy ma charakter zmienny i będzie zależne w szczególności od poziomu zużycia energii przez klienta. Szacunkowa wartość przychodów z tytułu kontraktu to 2,75 mln zł rocznie. 

Zawarcie umowy na realizację projektu kogeneracyjnego stanowi kolejny krok związany z przyjętą strategią rozwoju przedsiębiorstwa, obejmującą m.in. wdrażanie projektów inwestycyjnych służących zwiększaniu efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach przemysłowych.

BWI Technologies to spółka z branży motoryzacyjnej, która zajmuje się projektowaniem i produkcją oryginalnych części zawieszeń, głównie amortyzatorów, dla kluczowych producentów samochodów na całym świecie. Realizacja projektu związana jest z optymalizacją zużycia energii w zakładzie produkcyjnym BWI.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ