Partner serwisu
07 sierpnia 2020

ELQ SA i INTEC EU będą współpracować

Kategoria: Z życia branży

ELQ SA, znany w kraju producent stacji transformatorowych, rozwija kompetencje na rynku instalacji fotowoltaicznych. Firma 6 sierpnia podpisała list intencyjny rozszerzający możliwości współpracy z INTEC EU z Krakowa.

ELQ SA i INTEC EU będą współpracować

Partnerzy, podpisując list intencyjny, planują rozszerzyć obecną kooperację dotyczącą dostaw stacji transformatorowych oraz dodatkowo w zakresie budowy farm fotowoltaicznych na rynku polskim i zagranicznym. Strony zobowiązały się do wymiany informacji oraz do prowadzenia działań w celu oceny możliwości podjęcia i realizacji nowych projektów w tym obszarze w kraju i zagranicą.

–  Rynek odnawialnych źródeł energii na terenie Unii Europejskiej rozwija się bardzo dynamicznie. Perspektywy są bardzo optymistyczne. Partnerstwo z INTEC jest zgodne z naszą strategią  – utrzymujemy mocną pozycję w produkcji i dostawach stacji transformatorowych dedykowanych dla farm fotowoltaicznych, a jednocześnie zwiększamy zaangażowanie w generalnym wykonawstwie instalacji fotowoltaicznych – mówi Krzysztof Zawadzki, prezes zarządu ELQ SA.

ELQ SA jest spółką giełdową, posiadającą ponad 40-letnie doświadczenie w energetyce zawodowej. Podmiot zajmuje na rynku mocną pozycję w produkcji urządzeń rozdzielczych oraz kontenerowych stacji transformatorowych, dedykowanych dla odnawialnych źródeł energii. Specjaliści spółki posiadają wiedzę i doświadczenie w przygotowywaniu i prowadzeniu inwestycji polegających na budowie farm fotowoltaicznych.

– Rozwijamy się. W naszej ofercie znajduje się nie tylko produkcja stacji i usługi generalnego wykonawstwa. Pracujemy również nad rozwiązaniami związanymi z magazynami energii, elektromobilnością opartą na wodorze i produkcją innych urządzeń energetycznych – informuje Marcin Sołtysiak, przedstawiciel głównego akcjonariusza i doradca zarządu ELQ SA.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ