Partner serwisu
24 sierpnia 2020

Grzegorz Szastoki weźmie udział w debacie

Kategoria: XXII Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW, 4-5 listopada 2020, ONLINE

Grzegorz Szastok - Dyrektor Handlowy, Członek Zarządu Sumitomo SHI FW Energia Polska Sp. z o.o., potwierdził udział w debacie: Innowacje w energetyce

Ur. w 1963 roku w Tarnowskich Górach, matura w roku 1981 w Liceum im. St. Staszica w Tarnowskich Górach, studia w latach 1981-87 na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Śląskiej, specjalność energetyka jądrowa, a następnie w latach 2003-2006 w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – studia Executive MBA.

W latach 1987-1992 praca w BSiPE Energoprojekt O/Gliwice na stanowisku starszego asystenta i koordynatora projektów instalacji oczyszczania spalin. Od 1992 do 2001 praca w francuskiej grupie CNIM na stanowisku syrektora polskiego oddziału BABCOCK Entreprise oraz dyrektora – członka zarządu CNIM BABCOCK Polska Sp. z o.o. W tym czasie zakontraktowanie i zarządzanie kilkudziesięcioma projektami kotłowni przemysłowych, w tym opartych o nowatorskie wówczas urządzenia – szybkie wytwornice pary, kotły z olejowym nośnikiem ciepła i dopalacze termiczne.

W latach 2001-2003 dyrektor generalny – członek zarządu Howden Polska Sp. z o.o. – kontraktacja i realizacja dostaw i modernizacji ciężkich wentylatorów przemysłowych w energetyce, cementowniach i hutnictwie. Na przełomie 2003 i 2004 roku Prezes Zarządu firmy remontowej ZABREM Sp. z o.o. Od 2004 praca w Foster Wheeler Energia Polska Sp. z o.o., następnie Amec Foster Wheeler Energia Polska Sp. z o.o. i Sumitomo SHI FW Energia Polska Sp. z o.o. na stanowisku dyrektora handlowego – członka zarządu. W tym czasie kontraktacja dostaw i modernizacji wielu kotłów CFB w kraju i za granicą, w tym największego na świecie kotła CFB opalanego biomasą. Laureat medalu im. St. Ochęduszki.

Autor publikacji i wystąpień w branżowych czasopismach i na konferencjach w kraju i za granicą. Syn Bruna, również absolwenta Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, ojciec dwóch córek – Agaty, która uzyskała tytuł doktora n.t. w dziedzinie biotechnologii na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śl., oraz Aleksandry, absolwentki Wydziału.

Zainteresowania: historia Śląska, muzyka klasyczna i języki obce. Ulubione sporty: kolarstwo, narciarstwo, żeglarstwo, łyżwiarstwo i kajakarstwo. Mieszka w Tarnowskich Górach.


Tematyka debaty:

  • Innowacje
  • Startupy i technologie przyszłości
  • Klastry energii
  • Elektromobilność
  • Gospodarka wodorowa
  • Magazyny energii
  • Smart City

Moderatorem debaty będzie Michał Jabłoński - Zastępca Dyrektora ds. Ochrony Środowiska z Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ