Partner serwisu
08 września 2020

EDPR dołącza do grona 50 najbardziej zaangażowanych na rzecz zrównoważonego rozwoju firm międzynarodowych notowanych na indeksie GCX

Kategoria: Z życia branży

Boersen AG, dostawca indeksu, uznał w ten sposób wkład EDP Renewables w łagodzenie skutków zmian klimatu i w upowszechnianie energii ze źródeł odnawialnych na rynkach wschodzących. Jest to kolejne wyróżnienie dla spółki, po wpisaniu na indeksy FTSE4Good, Dow Jones Sustainability, CDP i Forum Ethibel.

EDPR dołącza do grona 50 najbardziej zaangażowanych na rzecz zrównoważonego rozwoju firm międzynarodowych notowanych na indeksie GCX

EDP Renewables (EDPR), globalny lider w sektorze energii odnawialnej i jeden z największych producentów energii wiatrowej na świecie, został wpisany na prestiżowy Global Challenges Index (GCX) i dołączył do grona największych spółek wspierających zrównoważony rozwój za sprawą swoich produktów i usług.

Indeks jest prowadzony przez Boersen AG, głównego operatora giełdy w Niemczech, a w jego portfelu znajdują się papiery wartościowe 50 globalnych firm działających ze szczególnym zaangażowaniem na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wpisanie EDPR na indeks GCX stanowi wyraz uznania dla wkładu spółki w łagodzenie skutków zmian klimatu, a także jej pracy na rzecz transformacji w kierunku bardziej zrównoważonego systemu produkcji energii i wspierania rozwoju energetyki odnawialnej na rynkach wschodzących. Wyróżnienie to wiąże się również z wdrożonymi przez spółkę gwarancjami ograniczania ryzyka społecznych i środowiskowych skutków jej działalności.

Rui Antunes, dyrektor ds. relacji z inwestorami i zrównoważonego rozwoju w EDP Renewables komentuje: – Obecność naszej spółki na cieszącym się światową renomą indeksie GCX motywuje nas do dalszej pracy na rzecz odpowiedzialnej, przyjaznej środowisku globalnej transformacji. Dołączyliśmy w ten sposób do grona najlepszych spółek giełdowych, które potrafią nie tylko generować zyski dla inwestorów, lecz również prowadzą działalność w sposób zrównoważony, przyczyniając się do budowy gospodarki przyjaznej środowisku naturalnemu.

Do wartości EDPR należą ochrona środowiska, zrównoważony rozwój i dobre zarządzanie. Dotychczasowa praca EDPR została dostrzeżona i doceniona poprzez włączenie spółki do indeksów społecznej odpowiedzialności w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, w tym do FTSE4Good, Dow Jones Sustainability, CDP i Forum Ethibel, a także poprzez wyróżnienia w rankingach takich jak m.in. Top Employer i Bloomberg Gender Equality.

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w sektorze energii odnawialnych i czwartym największym producentem energii wiatrowej na świecie. EDPR dysponuje solidnym procesem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego. W ciągu ostatnich lat EDPR odnotował wyjątkowy rozwój i dziś jest obecny na 14 rynkach międzynarodowych (Belgia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Francja, Grecja, Włochy, Meksyk, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone).

EDPR przyjęło na siebie zobowiązanie do wspierania postępu społecznego w zakresie zrównoważonego rozwoju i integracji. Znalazło to odzwierciedlenie w umieszczeniu spółki na indeksie Bloomberg Gender Equality oraz w przyznaniu jej certyfikatu Top Employer 2020 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Wielkiej Brytanii); oba wyróżnienia zostały przyznane w uznaniu dla zorientowanej na pracowników polityki spółki.

Energias de Portugal, S.A.Energias de Portugal, S.A. (“EDP”), główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w zrównoważonym rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Sustainability Index nieprzerwanie od 13 lat.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ