Partner serwisu
14 września 2020

Forum Ciepłowników Polskich 2020 rozpoczęte

Kategoria: Ciepłownictwo

14 września w Międzyzrojach, punktualnie o godzinie 11.30 rozpoczęło się XXIV Forum Ciepłowników Polskich. Wydarzenie co roku gromadzi przedstawicieli branży aby w formie dyskusji panelowych poruszać najważniejsze tematy dla ciepłownictwa w Polsce.

Forum Ciepłowników Polskich 2020 rozpoczęte

Na samym początku wydarzenia Prezesi Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, Jacek Szymczak i Bogusław Regulski, powitali gości i przedstawili merytoryczne założenia programu oraz zasady uczestnictwa w tegorocznym, wyjątkowym z powodu pandemii, Forum.

Podczas otwarcia głos zabrali również przedstawiciele instytucji państwowych, Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP i Piotr Sprzączak, Dyrektor Dep. Ciepłownictwa w Ministerstwie Klimatu.

Jednym z tradycyjnych punktów wydarzenia w Międzyzdrojach jest przyznanie Laurów Ciepłownictwa dla najlepszych przedsiębiorstw ciepłowniczych.

Po oficjalnym otwarciu nastąpiła Sesja Inauguracyjna a w ramach jej dwa panele dyskusyjne. Pierwszy o tytule "Regulacje Green Deal w ciepłownictwie" poprowadził Jacek Szymczak, Prezes Zarządu IGCP a w debacie udział wzięli: Prof. Jerzy Buzek, Parlament Europejski, Karlis Goldstein, Komisja Europejska, Artur Michalski, Zastępca Prezesa NFOŚiGW, Piotr Sprzączak, Dyrektor Dep. Ciepłownictwa w Ministerstwie Klimatu, Paweł Sałek, Doradca Prezydenta RP.

– Ciepłownictwo nie jest problemem. Może być częścią rozwiązania wielkiego wyzwania przekształcenia energetyki. Pamiętajmy, że to co możemy wykonać w ramach naszych działań jest ważne nie tylko dla samego ciepłownictwa ale również dla tego nadrzędnego celu jakim jest Europejski Zielony Ład. Błędnym określeniem jest sprowadzanie Green Dealu tylko do zamykania kopalń, To nie o to chodzi, Green Deal to ogromny program transformacji, który ma na celu wzrostu gospodarki całego europejskiego społeczeństwa. Jeśli chcemy dokonać tego skoku cywilizacyjnego to ciepłownictwo jest bardzo ważne dla ostatecznego sukcesu. – mówił Prof. Jerzy Buzek, który wspomniał też, że 16 września w środę w Parlamencie Europejskim odbędą się głosowania w sprawie nowych celów klimatycznych i funduszu sprawiedliwej transformacji.

Drugą debatą w tej sesji była "Polityka regulacyjna ciepłownictwa w Polsce" prowadzona przez Bogusława Regulskiego, Wiceprezesa Zarządu IGCP. W rozmowie towarzyszyli mu Rafał Gawin, Prezes URE, Marian Łyko, Prezes Zarządu MPEC Kraków, Małgorzata Niestępska, Prezes Zarządu PEC Ciechanów, Remigiusz Nowakowski, Prezes Zarządu Fortum Power and Heat, Piotr Sprzączak, Dyrektor Dep. Ciepłownictwa w Ministerstwie Klimatu.

W ramach wydarzania w Międzyzdrojach odbędzie się 8 sesji tematycznych pełnych dyskusji i wiedzy merytorycznej a całe wydarzenie potrwa do środy 16 września.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ