Partner serwisu
27 stycznia 2021

Spotkanie ministra Kurtyki z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej nt. nowej formuły naliczania opłaty mocowej

Kategoria: Z życia branży

Nowa formuła naliczania opłaty mocowej, która ma zostać zaproponowana w nowelizacji ustawy o rynku mocy, to jeden z głównych tematów rozmowy ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Margrethe Vestager. Spotkanie odbyło się 25 stycznia 2021 r.

Spotkanie ministra Kurtyki z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej nt. nowej formuły naliczania opłaty mocowej

Jak zaznaczył szef resortu klimatu i środowiska Michał Kurtyka, nowy system ma mieć charakter uniwersalny i promować odbiorców, którzy utrzymują niewielkie wahania zużycia energii elektrycznej w ciągu doby.

– Tym samym, przyczyniają się oni do zwiększenia stabilności systemu elektroenergetycznego, co jest fundamentalnym celem funkcjonowania rynku mocy – powiedział minister.

Rozwiązanie, będące aktualnie przedmiotem prac Ministerstwa Klimatu i Środowiska, będzie odpowiedzią na postulaty zgłaszane przez przedsiębiorców, zwłaszcza przez tzw. odbiorców energochłonnych.

Podczas spotkania potwierdzono, że nowa propozycja naliczania opłaty mocowej nie będzie wymagała notyfikacji Komisji Europejskiej. Jednocześnie Ministerstwo Klimatu i Środowiska wycofa dotychczas procedowany przez KE wniosek dot. ulg dla przemysłu energochłonnego w rynku mocy.

źródło: www.gov.pl/web/klimat
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ