Partner serwisu
10 marca 2021

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. rozwijają kompetencje pracowników dzięki innowacyjnym funkcjonalnościom SAP SuccessFactors

Kategoria: Z życia branży

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE) to jeden z największych operatorów systemu przesyłowego w Europie Środkowo-Wschodniej. W związku z rozproszoną terytorialnie strukturą, spółka zdecydowała się na wdrożenie, we współpracy z Gavdi Polska, funkcjonalności wspierających proces e-learningu i szkoleń w oparciu o rozwiązanie chmurowe SAP SuccessFactors. Z systemu, którego  wdrożenie zakończyło się w grudniu 2020 roku, korzysta obecnie ponad 2600 użytkowników.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. rozwijają kompetencje pracowników dzięki innowacyjnym funkcjonalnościom SAP SuccessFactors

Rozwój kompetencji pracowników

PSE stały przed wyzwaniem, jakim było ujednolicenie przebiegu procesów w obszarze szkoleń. Dotychczas szkolenia obligatoryjne, wynikające z przepisów prawa lub wewnętrznych uregulowań – np. w zakresie BHP czy bezpieczeństwa informacji – były organizowane indywidualnie przez poszczególne jednostki. Co za tym idzie, proces był rozproszony, realizowany przy wykorzystaniu zróżnicowanych narzędzi. Celem projektu było więc usprawnienie, optymalizacja oraz ujednolicenie procesów szkoleniowych poprzez wdrożenie centralnego rozwiązania dostępnego dla wszystkich jednostek, umożliwiającego też samokształcenie.

– Implementacja najnowocześniejszych narzędzi SAP SuccessFactors wspierających e-learning oraz uruchomienie platformy szkoleniowej pozwoliło nam na zwiększenie efektywności szkoleń poprzez zapewnienie pracownikom powszechnego dostępu do treści edukacyjnych, usprawnienie obiegu dokumentów oraz szybki wgląd do informacji. Co niewątpliwie miało też istotne znaczenie w sytuacji pandemii Covid-19. Dodatkowo wprowadzenie rozwiązań chmurowych to dla nas ważny krok na drodze cyfrowej transformacji m.in. w obszarze HR – mówią Gabriela Ratajczak i Andrzej Piłat z PSE S.A., którzy odpowiadali za koordynację wdrożenia.

Zakończony w grudniu ub.r. projekt polegał na uruchomieniu funkcjonalności rozwiązania SAP SuccessFactors obejmującego moduł Learning Management System (LMS). Jest to innowacyjne narzędzie, zapewniające kompleksową obsługę procesów szkoleniowych we wszystkich ich formach (e-learning, testy, szkolenia stacjonarne) wraz z kontrolą wydarzeń cyklicznych, opcjonalnych lub obowiązkowych dla wybranej grupy pracowników oraz gromadzeniem informacji o ocenie szkoleń i ich efektach. Aplikacja bazuje na modelu chmury obliczeniowej, dzięki czemu pracownicy oraz menadżerowie PSE mają do niej dostęp z dowolnego miejsca i niezależnie od czasu.

Szybka wymiana wiedzy

PSE zależało na zapewnieniu pracownikom stałego dostępu do materiałów szkoleniowych oraz zwiększeniu dostępności narzędzi do samokształcenia.

– SAP SuccessFactors w obszarze Learning to nowoczesne i przyjazne dla użytkownika rozwiązanie wspomagające rozwój kompetencji pracowników. Narzędzie pozwala na zwiększenie efektywności procesów szkoleniowych poprzez udostępnienie wszystkich treści w jednym miejscu – mówi Bogdan Siwiński, Kierownik Projektu z Gavdi Polska. – Z radością zauważamy, że firmy coraz chętniej sięgają po rozwiązania optymalizujące procesy w obszarze szkoleń i e-learningu. Powszechna dostępność materiałów edukacyjnych, większa elastyczność w kształtowaniu programów szkoleniowych sprzyja angażowaniu osób uczących się i jest dziś kluczowa dla rozwoju kompetencji pracowników ­­­– dodaje.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. to spółka Skarbu Państwa świadcząca usługi przesyłania energii elektrycznej przy zachowaniu wymaganych kryteriów bezpieczeństwa pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE). PSE jest Operatorem Systemu Przesyłowego (OSP) oraz właścicielem infrastruktury przesyłowej na terenie Polski. Spółka odpowiedzialna jest za zapewnienie niezbędnego rozwoju krajowej sieci przesyłowej i połączeń transgranicznych oraz zapewnienie infrastruktury technicznej niezbędnej dla działania rynku energii elektrycznej i jego rozwoju.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ