Partner serwisu
15 marca 2021

ECO inwestorem w kapitał ludzki

Kategoria: Ciepłownictwo

Pracownicy Energetyki Cieplnej Opolszczyzny wzięli udział w badaniu, w którym zapytani zostali o relacje z kolegami i przełożonymi, możliwości rozwoju i warunki pracy. Ich pozytywna ocena zadecydowała o przyznaniu firmie godła Inwestor w Kapitał Ludzki.

Inwestor w Kapitał Ludzki to prowadzony od 18 lat, pierwszy w Polsce, program badawczo certyfikacyjny, nagradzający przedsiębiorstwa za prowadzoną politykę personalną.

Program opiera się na badaniu satysfakcji z pracy, możliwości rozwoju i zaangażowania pracowników.

– Jedną z najważniejszych zasad naszej polityki personalnej jest oparcie wiedzy organizacji na kompetencjach, wiedzy i doświadczeniu jej pracowników – mówi Paweł Krawczyk członek zarządu ds. ekonomicznych ECO SA – weryfikacja tych założeń jest niezwykle cennym źródłem informacji i budującym doświadczeniem. Pracownicy ECO są fundamentem rozwoju spółki i podchodzą do tego zadania niezwykle odpowiedzialnie.

Obszary, które zostały poddane anonimowym badaniom ankietowym to m.in. ogólna satysfakcja, zaangażowanie, kompetencje, komunikacja i współpraca. Wynik ECO przekroczył we wszystkich obszarach progi certyfikacji osiągając poziom 76% indeksu Inwestor w Kapitał Ludzki. W badaniu wzięło udział 64% pracowników firmy, która zatrudnia niemal pół tysiąca osób na stanowiskach administracyjnych i produkcyjnych.

– Wyniki badania zostały zaprezentowane i omówione w zespołach oraz stanowiły temat warsztatów menedżerskich – mówi Mirosław Romanowicz członek zarządu ds. operacyjnych ECO – na ich podstawie zbudowaliśmy wewnętrzne programy szkoleniowe. Nieustannie pracujemy nad tym, aby doskonalić ECO jako przyjazne miejsc pracy, gdzie pracownicy mogą się rozwijać i podnosić kompetencje. Nasze działania na pewno zweryfikujemy kolejnym badaniem.

Energetyka Cieplna Opolszczyzny to jeden z największych pracodawców w regionie opolskim, ale działalność Grupy Kapitałowej ECO obejmuje zasięgiem 10 województw. Grupa ECO prowadzi działalność w zakresie produkcji i dystrybucji ciepła systemowego i energii elektrycznej oraz okołoenergetycznych usług serwisowych i usług Laboratorium Ochrony Środowiska. Od lat spółki Grupy ECO zaangażowane są we współpracę ze szkołami i uczelniami, prowadząc liczne praktyki uczniowskie i studenckie skierowane do adeptów kierunków branżowych oraz oferują miejsca pracy.

Badanie wśród pracowników przeprowadziła firma Experience Institute - niezależna agencja badawcza, zajmująca się problemami przedsiębiorczości i HR. Oprócz Energetyki Cieplnej Opolszczyzny godło w tegorocznej edycji zdobyli również: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Michelin Polska S.A., NetWorkS! Sp. z o.o., No Limit Sp. z o.o., T-Mobile Polska S.A., Unum Życie TUiR S.A.
 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ