Partner serwisu
17 maja 2021

Devo Energy planuje instalację 980 stacji ładowania do samochodów elektrycznych w ciągu 3 lat

Kategoria: Elektromobilność

Notowana na rynku NewConnect spółka Devoran (w trakcie zmiany nazwy na Devo Energy) przyspiesza z realizacją budowy sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych. Pierwsza lokalizacja zostanie oddana do użytku do końca września tego roku. Zgodnie z ustaleniami spółka ma zamówić w ciągu trzech lat 980 stacji. Projekt będzie realizowany we współpracy z siecią supermarketów, przy których będą stawiane stacje szybkiego ładowania. Dostawcą technologii będzie chiński Shenzen Sinexcel Electric Co. Ltd..

Devo Energy planuje instalację 980 stacji ładowania do samochodów elektrycznych w ciągu 3 lat

Partner z Chin to spółka notowana na giełdzie w Shenzen działająca w branży technologii energetycznych. Shenzen Sinexcel Electric zajmuje się sprzedażą rozwiązań i produktów takich jak stacje szybkiego ładowania z systemami płatności. Dodatkowo, firma oferuje też integrację wiat garażowych z systemami fotowoltaicznymi i magazynami energii, przy wykorzystywaniu energii odnawialnej.

– Jesteśmy na najlepszej drodze, aby włączyć się do wyścigu w działaniach na rzecz zwiększenia dostępności do elektromobilności w naszym kraju. Planowo pierwsze stacje przystosowane do ładowania samochodów elektrycznych będą działały od września tego roku. Jesteśmy w trakcie rozmów z popularną siecią supermarketów i w ciągu najbliższych miesięcy przedstawimy szczegóły związane z naszą kluczową inwestycją – mówi dr Michał Krzyżanowski, Prezes Devoranu.

Pierwotnie projekt stacji ładowania aut elektrycznych powstał w spółce w 2015 r. 1 maja tego roku spółka podpisała umowę z chińskim producentem tych instalacji. Zgodnie z planem średnioterminowym ogłoszonym 6 kwietnia Devoran planuje budowę 24 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Docelowo do końca 2024 spółka zamierza zrealizować blisko tysiąc instalacji.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ