Partner serwisu
22 czerwca 2021

Minister Michał Kurtyka spotkał się z przedstawicielami strony czeskiej w Turowie

Kategoria: Z życia branży

W poniedziałek 21 czerwca odbyła się zainicjowana przez ministra klimatu i środowiska Michała Kurtykę wizyta studyjna na terenie KWB Turów. Uczestniczyli w niej przedstawiciele strony czeskiej – Martin Puta hetman Kraju Libereckiego oraz zespół ekspertów z zakresu hydro- i geologii, a także Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Minister Michał Kurtyka spotkał się z przedstawicielami strony czeskiej w Turowie

Wizyta miała na celu przedstawienie stronie czeskiej w sposób transparentny warunków panujących na terenie kopalni. Zwizytowano m.in. poziom nadkładowo-czwartorzędowy C1 w okolicy Opolna Zdroju stanowiący poziom pracy koparki K-22, nieczynne studnie międzywęglowe w rejonie pompowni T-6, rejon budowanego ekranu przeciwfiltracyjnego i  piezometr HPz-20w/58 zlokalizowany w miejscowość Opolno Zdrój, w którym obserwowany jest samowypływ. 

Przedstawiciele PGE przedstawili też m.in. wyniki pomiarów poziomu hałasu, związane z pracą koparki K-22, które nie wykazały przekroczeń normy.

– Zależy nam na tym, by przełamać poczucie wzajemnego braku zaufania. Chcielibyśmy wypracować mechanizmy współpracy, w ramach których będziemy gromadzić wszystkie dostępne dane, zarówno ze strony polskiej, jak i czeskiej. Dzięki temu wspólnie ustalimy metodologię i stworzymy model geologiczny. To pomoże nam rozwiązywać spory, a nie je zaogniać i wypracować długofalowe porozumienie – powiedział minister Michał Kurtyka.

Spotkanie poprzedziło mający rozpocząć się jutro w Pradze ciąg dalszy polsko-czeskich rozmów w sprawie kopalni w Turowie.

źródło: www.gov.pl/web/klimat
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ