Partner serwisu
13 października 2021

EDP otwiera największy kompleks fotowoltaiczny w stanie São Paulo o łącznej mocy zainstalowanej 547 MWdc

Kategoria: Z życia branży

Zlokalizowana w mieście Pereira Barreto farma fotowoltaiczna będzie piątą pod względem wielkości w Brazylii i największą na świecie elektrownią słoneczną zrealizowaną przez EDP

EDP otwiera największy kompleks fotowoltaiczny w stanie São Paulo o łącznej mocy zainstalowanej 547 MWdc

8 października 2021 r. EDP Renewables (Euronext: EDPR), czwarty pod względem wielkości producent energii odnawialnej na świecie, oddaje do użytku największy w stanie São Paulo i piąty co do wielkości w Brazylii kompleks fotowoltaiczny o mocy zainstalowanej 547 MWdc. Zlokalizowana w mieście Pereira Barreto farma fotowoltaiczna będzie największym tego typu obiektem zaprojektowanym, zbudowanym i zarządzanym przez EDP.

Elektrownia słoneczna korzystnie wpływa na rozwój społeczno-gospodarczy regionu i pomaga trwale zwiększać poziom zatrudnienia. Od początku prac budowlanych inwestycja zaowocowała powstaniem 1500 miejsc pracy, z których ponad połowa (56%) jest na poziomie lokalnym.

Łączna powierzchnia farmy fotowoltaicznej wynosi 455 hektarów, co stanowi odpowiednik 421 boisk do piłki nożnej, i pozwoli uniknąć emisji ponad 150 ton CO₂ rocznie.

– Pereira Barreto stanowi dowód na zaangażowanie spółki na rzecz dywersyfikacji; w tym wypadku dotyczy to rozwoju energetyki słonecznej. Brazylia stanowi kluczowy rynek w kontekście naszego planu biznesowego. W perspektywie średnio- i długoterminowej planujemy realizację zbliżonych inwestycji w tym regionie, co oznacza powstanie jeszcze większej liczby miejsc pracy i jeszcze bardziej skuteczne działania na rzecz ochrony środowiska. Już dziś zaczynamy zmieniać jutro – podsumowuje Miguel Stilwell d’Andrade, CEO EDP i EDP Renováveis.

Farma słoneczna liczy blisko 600 000 paneli fotowoltaicznych i będzie w stanie wyprodukować do 547 000 MW rocznie, co wystarczy do pokrycia zapotrzebowania na energię elektryczną miasta liczącego ponad 750 000 mieszkańców.

Za wprowadzanie na rynek zielonej energii wyprodukowanej w tym wielkoskalowym projekcie fotowoltaicznym odpowiadać będzie EDP Brasil (ENBR3) za pośrednictwem należącej do niej spółki obrotu, która jest trzecim największym prywatnym sprzedawcą energii i największym detalicznym sprzedawcą energii na brazylijskim rynku.

źródło: informacja prasowa
Tomasz
2021-10-15
Proszę o zweryfikowanie w artykule ilości CO2 jakiej udało się uniknąć bo z tym 150 ton to chyba coś nie tak...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ