Partner serwisu
21 stycznia 2022

EDPR podpisuje kontrakt na finansowanie sześciu farm wiatrowych

Kategoria: Z życia branży

EDP Renewables (Euronext: EDPR), czwarty co do wielkości producent energii odnawialnej na świecie, podpisał kontrakt na finansowanie strukturalne dotyczące opracowania, budowy i eksploatacji sześciu farm wiatrowych w Polsce o łącznej mocy zainstalowanej 149,4 MW.

EDPR podpisuje kontrakt na finansowanie sześciu farm wiatrowych

Projekty te znajdują się w czterech województwach w południowo-wschodniej, północno-zachodniej i północnej części kraju. Farmy wiatrowe Krasin i Kozłowo zlokalizowane są w województwie warmińsko-mazurskim, farmy Lichnowy i Chojnice znajdują się w województwie pomorskim, farma Piątkowo położona jest w województwie kujawsko-pomorskim, a farma Bogoria w województwie świętokrzyskim. Wszystkie projekty są objęte umową sprzedaży zawartą z Mirova, która została podana do informacji rynkowej pod koniec sierpnia ubiegłego roku.

Banki wybrane do sfinansowania inwestycji w formule project finance to Europejski Bank Inwestycyjny (EBI), Banco Santander S.A./Santander Bank Polska i Caixabank S.A. Dodatkowo EKF, oficjalna duńska agencja kredytów eksportowych, zapewnia zabezpieczenie ECA.

Powyższa transakcja wpisuje się w program zbywania aktywów o wartości 8 mld EUR przewidziany na lata 2021-25 i ogłoszony przez EDPR podczas Capital Markets Day. Celem programu jest przyspieszenie generowania wartości i ponowne wykorzystanie kapitału do rozwojowych inwestycji.

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) to światowy lider w sektorze energii odnawialnych i czwarty co do wielkości producent energii ze źródeł odnawialnych na świecie. EDPR dysponuje solidnym procesem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego. Rozwijający się w ostatnich latach wyjątkowo dynamicznie EDPR jest dziś obecny na 26 rynkach międzynarodowych w Europie, Ameryce Łacińskiej, Ameryce Północnej i w Azji*.

Przyświeca mu zobowiązanie do wspierania postępu społecznego w zakresie zrównoważonego rozwoju i integracji. Znalazło to odzwierciedlenie w umieszczeniu spółki na indeksie Bloomberg Gender Equality oraz w przyznaniu jej certyfikatów Top Employer 2020 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Wielkiej Brytanii) oraz Top Workplace 2020 w USA. Oba wyróżnienia to rezultat polityki spółki zorientowanej na pracowników.

EDP, główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w obszarze zrównoważonego rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Sustainability Index nieprzerwanie od 14 lat, a niedawno został uznany za najbardziej zrównoważone przedsiębiorstwo energetyczne na świecie w indeksie Dow Jones.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ