Partner serwisu
03 czerwca 2022

DB Energy z umową na realizację instalacji kogeneracji wysokosprawnej o wartości 21,8 mln złotych

Kategoria: Z życia branży

Rosnące ceny energii zmuszają przedsiębiorstwa do szukania sposobów na zmniejszenie jej zużycia i wygenerowanie jak największych oszczędności dla zakładu. Rozumie to zarząd międzynarodowej firmy Schumacher Packaging, który w ostatnim czasie powierzył firmie         DB Energy realizację instalacji wysokosprawnej kogeneracji – działania, które pomoże w podniesieniu stabilności zasilania oraz efektywności energetycznej zakładu.

Spółka DB Energy podpisała umowę z Schumacher Packaging w Myszkowie na wykonanie prac przy instalacji wysokosprawnej kogeneracji. Wartość umowy to 21,8 mln złotych.

Działania realizowane na rzecz Schumacher Packaging mają na celu podniesienie efektywności energetycznej, a także maksymalizację elastyczności operacyjnej po stronie źródeł zasilania.              

– W ramach współpracy nasz zespół dostarczy układ kogeneracyjny oparty o silnik gazowy, fundamenty i integrację strony hydraulicznej, a także instalacje wyprowadzenia mocy. Do tego dochodzą elementy związane z architekturą oraz pozyskanie niezbędnych pozwoleń – tłumaczy Piotr Danielski, wiceprezes i dyrektor ds. technologii w DB Energy. Jak dodaje: – Rozwiązanie to ma szanse pokryć około 30% zapotrzebowania zakładu na energię elektryczną, co przy dzisiejszych cenach energii sprzyja stabilizacji i oszczędności kosztów dostaw energii z zewnątrz. Zasilanie jednostki przewidziane jest z instalacji LNG.

Rozwiązanie techniczne zaproponowane przez firmę DB Energy zostało zaprojektowane w oparciu o silnik Janabcher serii 624 o mocy 4,4 MWel i podobnej mocy cieplnej. Ciepło odbierane będzie przez układ dwóch wymienników i kotła odzysknicowego, co umożliwi produkcję pary i gorącej wody. Instalacja zlokalizowana będzie w zabudowie kontenerowej na terenie zakładu Schumacher Packaging.

DB Energy współpracuje z zakładem Schumacher Packaging w Myszkowie od 2017 roku. Dotychczasowa współpraca dotyczyła modernizacji elektrociepłowni zakładu.

– Obecnie nasi inżynierowie kończą gruntowny remont drugiego z zainstalowanych kotłów. Jednak już teraz przystępujemy do dalszych prac ujętych w kolejnych krokach strategii energetycznej zakładu, która ma na celu zwiększenie wolumenu produkcji. Planowana inwestycja – zastosowanie źródła kogeneracyjnego jest obecnie najlepszym, najbardziej opłacalnym ekonomicznie rozwiązaniem w celu uzyskania bezpiecznego poziomu niezależności energetycznej oraz ograniczenia emisyjności produkcji mediów – kończy Piotr Danielski.

 

Firma DB Energy specjalizuje się w realizacji kompleksowej obsługi projektów inwestycyjnych, mających na celu poprawę efektywności energetycznej dużych i średnich zakładów przemysłowych. Na przestrzeni ostatnich 13 lat wykonała ponad 1200 projektów efektywności energetycznej, generując inwestycje o wartości ponad 4,8 mld zł, co przełożyło się na redukcję zużycia energii przekraczającą 8,3 TWh.

źródło: informacja prasowa
Jacek
2022-06-18
A czy to się jeszcze opłaca?
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ