Partner serwisu
16 września 2022

PGE Toruń jest przygotowana do okresu ogrzewania

Kategoria: Ciepłownictwo

PGE Toruń, dostawca ciepła do toruńskich mieszkań, jest przygotowana pod względem dostaw paliwa, urządzeń produkcyjnych i sieci ciepłowniczych, do kolejnego okresu jesienno – zimowego. Ze względu na obecną sytuację na rynku paliw energetycznych, będącą efektem wojny w Ukrainie, toruńska spółka razem z administratorami i zarządcami budynków, będzie zachęcać odbiorców do oszczędzania ciepła.

PGE Toruń jest przygotowana do okresu ogrzewania

PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, produkuje i dostarcza ciepło, służące do ogrzewania i podgrzania wody, do ponad 100 tys. mieszkańców Torunia.

Corocznie w okresie letnim toruńska spółka prowadzi przeglądy urządzeń produkcyjnych, modernizacje sieci ciepłowniczych i wymianę grupowych węzłów cieplnych na indywidulane, aby jesienią i zimą nieprzerwanie ogrzewać toruńskie mieszkania i domy. W ramach tegorocznych prac, zmodernizowane zostały systemy zasilania kilku budynków mieszkaniowych (między innymi na ulicach Witosa i Rolniczej), w których zlikwidowano węzły grupowe i zastąpiono je efektywniejszymi indywidualnymi. Wymienione zostały kolejne odcinki sieci ciepłowniczych i przyłączy cieplnych (ulice Wojska Polskiego, Gagarina, Skłodowskiej-Curie,) przy czym część prac w tym zakresie związana była z wymianą ciepłociągów pod budowaną nową trasę tramwajową. Prace modernizacyjne zakończa się przed sezonem ogrzewania.

– Łącznie, w ramach tegorocznych prac modernizacyjnych i inwestycyjnych powstanie 5,3 km ciepłociągów i około 70 węzłów indywidualnych z automatyką pogodową. Poza modernizacją sieci ciepłowniczych, przeprowadziliśmy remont serwisowy turbiny gazowej, zabezpieczyliśmy dostawy gazu i oleju opałowego, stanowiącego dodatkowe paliwo w kotłach szczytowo-rezerwowych i pracujących wyłącznie na potrzeby produkcji ciepła. Te wszystkie działania pozwolą bezpiecznie i nieprzerwanie dostarczać ciepło w okresie jesienno - zimowym – podsumowuje Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Oszczędzanie energii i ciepła zawsze było ważne, ze względu na obniżenie domowych rachunków i troskę o środowisko. Teraz ma jeszcze większe znaczenie.

– Ten nadchodzący okres grzewczy będzie szczególny, że względu na sytuację na rynku paliw spowodowaną wojną w Ukrainie. Dlatego w ramach naszych przygotowań do okresu ogrzewania, razem z największymi administratorami i zarządcami budynków mieszkaniowych w Toruniu, uzgodniliśmy wspólne działania, wpływające na optymalizację kosztów ogrzewania i będziemy zachęcać mieszkańców do oszczędzania ciepła. Nasi odbiorcy otrzymają konkretne wskazówki jak zmniejszyć zużycie ciepła, utrzymując komfort w mieszkaniu. Ograniczaniem zużycia ciepła będzie również, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, późniejsze niż dotychczas rozpoczęcie okresu grzewczego – dodaje prezes Robert Kowalski. 

PGE Toruń i PGE Energia Ciepła od kilku lat prowadzą kampanie edukacyjne pokazujące proste sposoby na oszczędzanie ciepła. W nadchodzącym sezonie ogrzewania planowana są kampanie informacyjne, pokazujące jak zarządzać ciepłem w domu, żeby obniżyć jego zużycie.

PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła, to producent ciepła i energii elektrycznej w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Dzięki stosowanej technologii spełnia restrykcyjne normy środowiskowe, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza w Toruniu. Spółka jest właścicielem sieci ciepłowniczej o długości 267 km i dostarcza ciepło do ponad 100 tys. mieszkańców, lokalnych przedsiębiorstw i instytucji, zaspakajając ok. 60 proc. potrzeb cieplnych Torunia.

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 16 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,9 GWt mocy elektrycznej 2,6 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 678 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz, Kielce i Szczecin. Spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Siechnicach i Gryfinie, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ