Partner serwisu
17 marca 2023

Kolejny Przyjaciel Redakcji

Kategoria: XXI Konferencja Naukowo-Techniczna Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle

Tomasz Słupik, dyrektor techniczny firmy Energopomiar, został uhonorowany statuetką “Przyjaciela Redakcji”.

Kolejny Przyjaciel Redakcji

Przyjaciel Redakcji to wyróżnienie wręczane osobom współpracującym z naszym wydawnictwem. Osobom, na których pomoc, merytoryczne wsparcie możemy zawsze liczyć – mówił Przemysław Płonka, redaktor naczelny BMP. – Tomasz Słupik od lat uczestniczy w budowaniu programów konferencji BMP czy w pracach nad naszymi magazynami branżowymi. Niejednokrotnie publikował na naszych łamach, wygłaszał referaty czy brał udział w debatach podczas konferencji. Niezwykle cenimy jego zaangażowanie i profesjonalizm oraz wiedzę i doświadczenie.

Statuetka została wręczona 16 marca 2023 r. podczas konferencji Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle.

 

Tomasz Słupik, Dyrektor Techniczny, „Energopomiar” Sp. z o.o.

Z Energopomiarem związany od 2002 roku. Obecnie obejmuje stanowisko Dyrektora Technicznego, a wcześniej pełnił funkcję Kierownika Działu Turbinowego.

Posiada praktyczną wiedzę z zakresu audytów efektywności energetycznej oraz audytów energetycznych przedsiębiorstw, pozyskiwania białych certyfikatów, badań i analiz obiegów cieplnych oraz układów pompowych na obiektach przemysłowych. Wiele prac, w których brał udział miał charakter prac audytorskich, a ich głównym celem było obniżenie energochłonności procesów. Uczestniczył w szeregu prac mających na celu sprawdzenie wielkości gwarantowanych przez dostawców urządzeń (testy odbiorowe i pomiary gwarancyjne), jak również w projektach mających na celu rozwiązanie konkretnych problemów ruchowych w instalacjach energetycznych.

Kierował zespołem opracowującym i wdrażającym autorskie systemy informatyczne Energopomiaru, tj. systemy TKE (technicznej kontroli eksploatacji) oraz SAI (system analiz inżynierskich), wspomagające zarządzanie gospodarką energetyczną w przedsiębiorstwach.

Absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Aktywny uczestnik Konwersatorium Inteligentna Energetyka. Członek kolegium redakcyjnego Biuletynu Naukowo-Technicznego Energopomiaru. Autor opracowań na temat efektywności energetycznej i surowcowej, eksploatacji i optymalizacji prac urządzeń pomocniczych bloków energetycznych, gospodarki obiegu zamkniętego i Przemysłu 4.0.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ