Partner serwisu
04 września 2023

Ruszyła „Energetyka Bełchatów 2023”

Kategoria: XXV Sympozjum Naukowo-Techniczne ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2023

Prawie 500 osób bierze udział w 25. edycji konferencji Energetyka Bełchatów. To jedno z największych spotkań branży w kraju.

Ruszyła „Energetyka Bełchatów 2023”

Zastanawiamy się, jak będzie wyglądała nasza energetyka za kilka, kilkanaście lat. Opublikowana niedawno rządowa prognoza struktury mocy zainstalowanej netto wg technologii do 2040 r.  – scenariusz do prekonsultacji aktualizacji KPEIK/PEP2040 – wskazuje, że w 2040 r. udział źródeł OZE osiągnie 68%, mocy jądrowych 6%, a węglowych – zaledwie 8%. Czy ta prognoza może się sprawdzić? Z pewnością o przyszłości energetyki będziemy często rozmawiać podczas najbliższych dni – mówił podczas otwarcia Mateusz Grzeszczuk, prezes BMP Sp. z o.o. – firmy organizującej bełchatowskie wydarzenie.


M. Grzeszczuk przedstawił program sympozjum, w którym znalazły się m.in.:

  • Referat specjalny: „A gdyby tak Słońce zgasło – gdzie szukać źródeł energii?” – przygotowany przez Damiana Jabłekę z Planetarium Śląskiego.
  • WYWIAD PUBLICZNY: „Rola PGE GiEK SA w transformacji polskiej energetyki”.
  • Panele wykładowe poświęcone nowoczesnym rozwiązaniom technicznym dla energetyki, paliwom przyszłości, utrzymaniu ruchu, innowacjom czy zielonej transformacji.
  • DEBATA: Lokalna energetyka – przyjazna środowisku i społeczności.

Ponadto zaprosimy państwa do udziału w Forum energetycznym: „ENERGETYKA W UJĘCIU LOKALNYM I GLOBALNYM”, podczas którego porozmawiamy o transformacji polskiej energetyki, sytuacji geopolitycznej i jej wpływie na energetykę krajową i światową, o strategiach w niepewnych czasach – w co powinna inwestować energetyka? – mówił Mateusz Grzeszczuk.

Wspomniał także o wystawie stoisk – w tym zewnętrznej, z samochodami elektrycznymi – oraz dwóch wycieczkach technicznych (do Elektrowni Bełchatów oraz KWB Bełchatów), które zakończą program tegorocznego sympozjum.


25. edycja konferencji Energetyka Bełchatów odbywa się w dniach 4-6 września 2023 w Bełchatowie. Organizatorem wydarzenia jest firma BMP. Rolę Honorowego Gospodarza pełni PGE GiEK S.A.

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ