Partner serwisu
06 września 2023

Na Gali Energetyków

Kategoria: XXV Sympozjum Naukowo-Techniczne ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2023

Zakończeniem 1. dnia sympozjum Energetyka Bełchatów 2023 była tradycyjna Gala Energetyków, na której wręczono m.in. jubileuszowe wyróżnienia i podziękowania.

Kilkadziesiąt referatów, wywiad publiczny, forum, wystawa stoisk… Bogaty program pierwszego dnia 25. edycji sympozjum Energetyka Bełchatów zakończyła uroczysta Gala Energetyków. Podczas części oficjalnej m.in. wręczono podziękowania dla PGE GiEK – za pełnienie kolejny raz roli Honorowego Gospodarza wydarzenia i pomoc w organizacji jubileuszowej konferencji. Pamiątkową statuetkę przyjął Norbert Grudzień, wiceprezes PGE GiEK

 

Jubileusze

Mateusz Grzeszczuk (prezes BMP – firmy organizującej wydarzenie) oraz Przemysław Płonka (redaktor naczelny Wydawnictwa BMP) wspomnieli także o jubileuszach, obchodzonych w tym roku. Jednym z ważniejszych jest 30-lecie działalności Elektrowni Opole. – 23 lutego 1993 r., godzina 12.47. Dokładnie w tym momencie nastąpiła synchronizacja pierwszego bloku energetycznego elektrowni z Polskim Systemem Elektroenergetycznym. Do końca czerwca 2023 r. wyprodukowała ona 230 606 GWh energii elektrycznej – przypomniał P. Płonka. – Z tej okazji chcemy serdecznie pogratulować wszystkim pracownikom elektrowni i życzyć wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym – mówił właściciel BMP, Adam Grzeszczuk, wręczając statuetkę na ręce Mirosława Pietruchy, dyrektora oddziału.

Statuetkę jubileuszową przyznano także firmie Sigma, która działa na rynku już od 155 lat, oferując m.in. pompy dla elektrowni jądrowych. Wyróżnienie odebrał Tomasz Pozdišek z firmy Sigma Polska. 

 

Przyjaciele BMP

Ten wieczór to także okazja do refleksji nad naszymi celami, ale i moment, aby docenić to, co już osiągnęliśmy. Również BMP świętuje w tym roku jubileusz 30-lecia działalności. Z tej okazji chcielibyśmy podziękować osobom wspierającym od lat naszą firmę. Podziękować instytucjom, organizacjom, których przedstawiciele czynnie uczestniczą w naszych konferencjach – wygłaszając referaty, biorąc udział w debatach, ale i wspierających swoją wiedzą nasze wydawnictwo. Na których pomoc i doświadczenie możemy zawsze liczyć – zaznaczył Mateusz Grzeszczuk.

Statuetkę przyznano:
- PGE GiEK SA (odebrał Norbert Grudzień, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych i Transformacji),
- Tauron Wytwarzanie (odebrał Trajan Szuladziński, Prezes Zarządu, TAURON Wytwarzanie S.A.),
- Urząd Dozoru Technicznego (odebrał Jacek Kocięcki, Dyrektor Departamentu Techniki w UDT),
- Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie (odebrał Waldemar Szulc, dyrektor Biura),
- Enea Wytwarzanie (odebrał Grzegorz Kotte, Wiceprezes Zarządu ds. Technicznych),
- Fortum Power and Heat Polska (odebrał Piotr Górnik, prezes zarządu),
- prof. Wojciechowi Nowakowi,
- Jackowi Janasowi (odebrał statuetkę następnego dnia),
- Herbertowi Leopoldowi Gabrysiowi (odebrał statuetkę następnego dnia).

 

Na zakończenie części oficjalnej Mateusz Grzeszczuk podziękował wszystkim pracownikom BMP i zaprosił ich do pokrojenia jubileuszowego tortu. 

Gwiazdą gali był zespół Myslovitz, który dał wspaniały, prawdziwie „energetyczny” koncert.

 

***
25. edycja konferencji Energetyka Bełchatów odbywa się w dniach 4-6 września 2023 w Bełchatowie. Organizatorem wydarzenia jest firma BMP. Rolę Honorowego Gospodarza pełni PGE GiEK S.A.
 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ