Partner serwisu

Zielony Blok w Połańcu ? zabezpieczenia przeciwpożarowe i przeciwwybuchowe

Kategoria: Technologie

Zintegrowany system zabezpieczeń przeciwpożarowych i przeciwwybuchowych, opracowany w 2010 roku w Elektrowni Połaniec, był reakcją na wystąpienie ryzyka związanego z procesem wspólnego spalania węgla kamiennego z biomasą w kotłach energetycznych nr 1÷8. Z chwilą oddania do eksploatacji Zielonego Bloku również ta instalacja została nim objęta.

Zielony Blok w Połańcu ? zabezpieczenia przeciwpożarowe i przeciwwybuchowe

Rozpoczęta przed kilkoma miesiącami eksploatacja Zielonego Bloku wykazała, że pracownicy Elektrowni Połaniec stoją przed kolejnym dużym wyzwaniem. Zebrane wcześniej, przy prowadzeniu procesu wspólnego spalania biomasy i węgla, doświadczenia procentują teraz przy obsłudze tej nowoczesnej instalacji. W wielu przypadkach do zabezpieczenia.
 
Zielonego Bloku zastosowano analogiczne systemy do tych, które zabezpieczają układy technologiczne biomasy wcześniej wybudowane na potrzeby procesu wspólnego spalania. Doskonale się tam sprawdziły, odpowiednio reagując na zarzewia pożaru czy też wczesne fazy wybuchu. W dotychczasowej eksploatacji Zielonego Bloku również potwierdziły swą przydatność.

Zadawalający jest także poziom przeszkolenia personelu do obsługi nowej Instalacji. Nie oznacza to jednak, że firma rezygnuje ze stałego doskonalenia swoich działań związanych z minimalizacją ryzyka i podnoszenia standardów bezpieczeństwa pożarowego i wybuchowego.

 

   

 

Fot. zasoby własne autorów

 

Cały materiał znajdą Państwo w magazynie „Energetyka Cieplna i Zawodowa” nr 7/2013

zamów prenumeratę w wersji elektronicznej lub drukowanej

 Jak zamówić prenumeratę czasopisma drukowaną/elektroniczną

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ