Partner serwisu

Relacja: I Konferencja Naukowo-Techniczna "Ochrona środowiska w energetyce 16-17 luty 2006

Kategoria: Relacja: I Konferencja Naukowo-Techniczna "Ochrona środowiska w energetyce 16-17 luty 2006

Ochrona środowiska to temat od lat niezmiernie ważny i aktualny, bo chociaż poczynione w ostatnim czasie wysiłki i postęp technologiczny sprawiły, że energetyka nie kojarzy się już z dymiącymi kominami i kwaśnymi deszczami, wciąż jeszcze sporo jest do zrobienia. Konferencja odbyła się w Jaworznie w dniach 16-17 luty 2006.

Relacja: I Konferencja Naukowo-Techniczna "Ochrona środowiska w energetyce 16-17 luty 2006

     Nasz kraj musi w najbliższym czasie sprostać wysokim wymaganiom unijnych dyrektyw, mocno zaostrzających normy dotyczące pracy energetyki. Oczywiście nie chodzi tylko o zabudowę kolejnych filtrów, ale o coś więcej - trzeba poprawić sprawność bloków energetycznych czy zwiększać udział "zielonej" energii w ogólnym bilansie.

     O tych i innych problemach dyskutowano podczas Konferencji Naukowo-Technicznej "Ochrona Środowiska w Energetyce 2006", która odbyła się w dniach 16 - 17 lutego br. w Centrum Szkolenia Kadr PKE S.A. w Jaworznie. Spotkanie odbyło się przy współudziale Elektrowni Jaworzno - lidera czystej energii i jednego z najważniejszych zakładów w Południowym Koncernie Energetycznym S.A. i zgromadziło ponad 140 uczestników.

     Jako organizatorzy cieszymy się z honorowych patronatów Ministerstwa Gospodarki, Ministra Środowiska, a także Prezydenta Miasta Jaworzna. Dziękujemy sponsorowi głównemu konferencji - RAFAKO S.A. oraz firmom: BELSE Sp. z o.o. i Pentol Enviro Polska Sp. z o.o. za pomoc w przygotowaniu imprezy.

     Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne nasze konferencje. Szersza relacja ze spotkania znajdzie się w numerze 2/2006 magazynu "Energetyka Cieplna i Zawodowa".

Andrzej Igras
redaktor naczelny BMP

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi
Joachimowi Adamczykowi
oraz Elektrowni Jaworzno
za współorganizację imprezy

 

Partner merytoryczny:

Honorowy patronat:


Ministerstwo Gospodarki
Minister Środowiska

Prezydent Miasta Jaworzna

Sponsor główny:

Sponsorzy:

Patronat medialny:

Organizator: 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ